Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig él meg a vírus a...

Meddig él meg a vírus a lakásban? Március elején pusztult el a cicám fertőző hashártyagyulladásban. Azóta már szőnyegmosás, nagytakarítás volt, lehet még baci a lakásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy új cicát május végén,nagyon félek,hogy megbetegszik esetleg.Ahol az előző cicám járt mindent lefertőtlenítettem,kimostam,sikáltam a cicahordozótól kezdve a cicapárnáig.
2009. ápr. 27. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

a vírusok eléggé ellenálóak...sok baktérium is, nem tudom, hogy a hashártyagyuladást virus vagy baktérium okozza-e...

esetleg oltasd be mielőtt hazaviszed, tudtommal van ellene védőoltás, én már nem emlékszem, mit adtak be a cicámnak...

2009. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen minden szükséges oltást be kell adatni neki érkezése előtt, és akkor nem lehet gond.
2009. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vírus okozza,elsősorban ha a cica immunrendszere le van gyengülve,akkor az un koronavírus-ami minden cicában benne van-hatására kialakul a FIP száraz vagy nedves formája.Persze ha a korona pozitív a cica. Van oltás,de az orvosok nem ajánlják,mert nem 100%-os sajnos,és volt olyan eset,h a cica pont az oltás miatt betegedett meg.:(
2009. ápr. 27. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon azt írják a mentesítés résznél, hogy legalább 3 hónapot kell várni, ha olyan helyre akarsz mentes cicát vinni, ahol előzőleg fertőzöttek éltek.

2009. ápr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen cicám sajnos. Még nagyon pici volt, mikor találtuk és mindenféle betegség kijött rajta, de a hashártya-gyulladást egyik macskám sem kapta el tőle.

Persze ettől függetlenül veszélyes, de ha már nincs a közelben a beteg cica, nem tartom valószínűnek, hogy az új lebetegedne.

Az oltások meg sajnos ilyenek. Egyszer oltattam be az enyémeket nátha ellen, erre páran úgy belebetegedtek, hogy napokig nem mertem még aludni se, mert attól féltem elpusztulnak. Azóta nem oltják őket és egészségesek, mint a makk.

2009. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 hónap a takarítás után. A holmijait pedig ki kell dobni.
2009. máj. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A biztos, ha az új cicát már a vírus ellen beoltva hozod el.
2009. máj. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!