Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskámat kiraknám egy...

Ha a macskámat kiraknám egy autóból 300 kilométerrel arrébb az hazatalálna?

Figyelt kérdés
Nincs hozzá szívem ezt megtenni de érdekes kérdés. Már hallottam olyat hogy 140 kilométerrel arrébb hazatalált a cicus.
2011. okt. 3. 20:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Jajj kis buta cicák:)

Nekem van 4, de egyiket sem voolna szívem kitenni, csinálhatnának bármit. Persze jól nevet maci húsok:D

2011. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

A mi háztömbünkben kutyával történt ilyen. A család elment egy hétre majd 500 kilométerre, rokonokhoz, vitték a kutyust is, nem benti luxuskutyus volt, kinti kutya, szóval erős, ügyes. Vitték, mert nem tudták kire bízni. Mikor jöttek haza, láttam, kutya nélkül, gyerekek bőgtek... Mert pár napos nyaralás után a kutya ott, a távolban nekiindult a rétnek, és nem ment vissza hozzájuk. még vártak pár napig rá ott, de semmi... volt nagy szomorúság tényleg, nekünk is hiányzott, mert a kis közös kertben volt a szállása, és már megszoktuk.

Több hónap után aztán éjjel azt hittem, hallucinálok, mert ismerős ugatást hallottam (már pár éve ott lakott a kutya, jellegzetes ugatását mindenki ismerte) Komolyan, nem én voltam az egyetlen, aki kirohant az erkélyre. Ő volt, ott ugatott, mert nem tudott bemenni a helyére a zárt kertkapu miatt. A szülők akkor még nem engedték oda a gyerekeket, mert nem tudták, milyen állapotban van a kutya, de enni kapott. Másnap állatorvos, aki szerint totál kimerült, lefogyott, és kis balesetet átélt az állat, de ennyi, és nem hitte el a történetet. Mit mondjak, én sem hittem volna, ha nem látom.

2011. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
100%
tudtommal a macska a helyhez ragaszkodik míg a kutya a gazdájához..tehát elvileg képes lenne visszatérni..gyakorlatban meg kitudja..változó..
2011. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes!!:O

(a 'Hihetetlen!' vagyok:-)

2011. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

A macska elsősorban a helyhez kötődik, de kötődik a gazdihoz is!

Volt egy idős macskánk (kb. 8 éves), amikor elköltöztünk a város egyik végéből a másikba, persze vittük magunkkal a macskát is. Az már másnap az új lakásunkból eltűnt.

Pár nap múlva üzent a régi szomszédunk, hogy a macska visszament oda, ő ellátta, etette, itatta, mindent megadott neki. Majd néhány nap múlva a macska hazajött az új lakcímünkre. Hogyan csinálta? De megtette.

2011. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

2 km-ről biztosan hazatalál.

Át akartam vinni a nőstény cicánkat a cégünk telephelyére, mert nem tudtunk mit kezdeni az egerekkel. Papírdoboz volt csak itthon, abba betettem és elindultam kocsival. A falu túlsó végéig sem értem mikor kiszabadult és elkezdett ugrálni a kocsiban. Reflexből kinyitottam az ajtót, szerencsétlen állat meg elszaladt.

A 2 km-t 3 hét alatt tette meg, gondolom közben itt-ott vendégeskedett is mert nem fogyott, de hazajött.

2011. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
55%

Persze, hogy nem teszi ki a kérdező a macskáját, szóval, ne is írjatok olyat, hogy ne tegye, mert ez csak elméleti kérdés.


Sok ilyen történet van, hogy hazamentek a kutyák meg a macskák. Nem csak Magyarországon. Az egyik híres ilyen történet Sheila Burnford könyve, a Hihetetlen történet, amit meg is filmesítettek Úton hazafelé címmel.

Nekünk volt olyan kutyánk, amelyik két hónapig odavolt, és bejárta a megyét, majd hazajött. (Ez mondjuk egy kicsit más.) De olyan is, amelyik (ugyan csak hat kilométert), de hazajött úgy, hogy nem ismerte az útvonalat.

2011. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hazatalálnak, ha nem éri őket valami baj, sajnos megtapasztaltam gyerekkoromban:(

A Dunán is átvitték, ahogyan előttem már más is írta és kb. 3 hónapig tartott az útja. Mi sem akartuk elhinni, akkor még keveset tudtunk a macskákról. Anyukám szíve is megesett, rögtön megetette, befogadta. Azóta ez mát köztudot, hogy hazatalál...láthatatlan GPS a fejükben.

2011. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
...köztudott...
2011. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

én egyszer a 4. kerületből el vittem Fótra....a gyerekeknek, meg ott volt zöld környezet meg minden. Kocsival vittük, lezárt dobozban.


4 hónap múlva csont soványan visszajött.

2011. okt. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!