Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a tapasztala a házimacskával?

Mi a tapasztala a házimacskával?

Figyelt kérdés

én is szeretnék egy házi cicát mi a tapaszalat velük?

akinek van írja le h. milyen színű az övé és milyen színűt szeretne és milyen szín teszik neki a leg jobban


2011. okt. 4. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy jön a szín a tapasztalathoz, nem színen múlik a természete. Amúgy nekünk van mindenféle színű, de mindíg is fehér/kék szeműt szerettem volna. Mondjuk az már nem házi x) Hát aranyosak, kedvesek, de önfejűek, van mikor olyan napkjuk van hogy hozzájuk sem lehet érni, van mikor bújnak. De már kiskorába ölbe kell szoktatni mert utána nem fog megmaradni és vad lesz. Sokat kell hogy ember közelében legyen, mert nagyon vadak tudnak lenni. A kedvenc cicám egy tündér volt, mindíg megsértődött ha más cicát szeretgetem, de nagyon okos volt. Ő fekete-fehér volt. Ja és amúgy nagyon okosak, és van mikor azért hízelegnek hogy nasit kapjanak. A mi cicáink mindíg fellázadnak hogyha kicsit is késik a kaja.
2011. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és van kérdés szívesen válaszolok bármire.
2011. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Kiscicát ne vállalj, mert rosszabb, mint egy gyerek. Ha nem játszol vele egy percig, már nyivákol, és szétkaparja a kezedet.
2011. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
fókasziámi van. alapvetően minden macska hülye, ő is kikaparja az almot, aztán besöpri az ágy alá, mindent elborít a macskaszőr a lakásban, meg ilyen apróságok, több türelem kell hozzájuk mint egy kutyához. de megéri.
2011. okt. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

az én cicám cirmos, de szerintem sincs köze a színnek a természethez :D ő egy hihetetlenül békés cica, soha nem karmolt meg (kivéve mikor pici volt és véletlenül) bárhogyan "nyúzhatom" tűri :D ez nem azt jelenti hogy szadizom, csak azt (pl) hogy szeretem fölvenni ölbe, és bírja egy darabig szereti is és ha menni kíván akkor csak finoma keresi a kiutat és leugrik :) valóban sok múlik a szokásokon, de sok a macskán is mert van cica aki nehezen szok meg ujj dolgokat de van akinél később is leht változtatni a szokásokon mert hozzá idomul a helyzethez (az enyém pl viszonylag gyorsan megszokja az ujj dolgokat, néha reklamál ha nem tetszik neki de megszokja)

a macskák nagyon okos állatok csak ami nem érdekük, amihez nincs kedvük azt nem csinálják meg. Az enyém hallgat a nevére és jön ha szólok neki de van hogy makacskodik, pl ha látja hogy megyek el akkor csak azértis leül a bejárati ajtó elé:)

nekem mindenféle szín tetszik, a vörösek egyedülállóak, és ritkák , a cirmosból már jóval több van de nekem nincs bajom vele,fehér cicám még nem volt de ha úgy hozza akkor meglehet hogy lesz,fekete cicákkal már sok jó élményben volt részem, de nálam a viselkedés a szempont nem a szín:) (

2011. okt. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
üzenem az előttem 1-2vel kommentelőnek, hogy nem minden macska kaparja a bútorokat, ha van biztosítva kaparófa( rosszabb cicáknál akár több is szerte elhelyezve a lakásban) akkor nem kaparják a bútorokat.
2011. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszoka! ha valami kérdésem van írok neked első
2011. okt. 4. 19:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Első,én pont egy fehér kék szemü cicának keresek segitséget.2 éves és életem első olyan cicája,akiért meghalnék és a legokosabb az eddigieket mind felülmulja,akik voltak nekem.Nem értem,hogy nem jelentkezik érte valaki,hiszen annyira sulykolom,hogy megérdemelné.
2011. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ó nekem is volt ilyen cicám akiért meghaltam volna, az a fekete-fehér akiről írtam. Igazából elég sok cicánk van mert idén nagyon elszaporodtak ezért sajnos nem tudnék örökbe fogadni, ha erre céloztál. De pár év múlva egész biztosan fogok keresni egy ilyen cicát. :D 'első válaszoló' :D
2011. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyém fekete foltos fehér.Cirminek hívják.Szobatiszta,

mindíg jelzi mit szeretne és én tökéletesen tudom mit akar.Nagyon szereti a piros és rózsaszín árnyalatokat,ahogy a cicák általában.Nagyszerűek a cicák!!!

2011. okt. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!