Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mesélnétek sokat az abesszin...

Mesélnétek sokat az abesszin vagy bengáli cicátok jelleméről, szokásairól, viselkedéséről? Linkeljetek képet is, ha tudtok!

Figyelt kérdés

Mennyiért vettétek, milyen tenyészetből? Gyönyörű cicák, minden álmom ez a 2 macsek.

Linkeljetek képet is, ha tudtok! :)


2011. nov. 5. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A Bengáli cicáról: [link]

És az Abesszin cicáról: [link]

sok sikert ha szeretnél ilyen cicusokat!!!

2011. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
[link] ez egy abeszin cica szerintem nagyon aranyosak :D
2011. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyik barátom akivel együtt járok kiállításra bengálikat és savannahkat tenyészt.

Most állománycsökkentésben van, így nagyon-nagyon olcsón tudsz tőle cicát venni.

Világbajnok macskája is van.

Ez az oldala:

www.bengali.hu

Sok sikert :)

2011. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van egy fél éves abesszin "kislányom" :) A jellemét csak úgy lehet leírni, hogy energiabomba. Állandóan pörög, kutakodik, rosszalkodik, felfedez. Van hogy hiába vesszük az ölünkbe 2 perc múlva odébb is áll, mert "intézkednie kell" valahol a lakásban. Ennek ellenére nagyon ragaszkodik az emberhez, engem mindig követ mindenhova :) sok helyen írják, cikkekben, interneten stb. hogy az abesszín nem ölmacska, az előbb leírtak miatt, de ez csak annyiban igaz, hogy ő nem az a cica akit felvehetsz amikor te gondolod, leteszed az ágyra és simogatod. Ha ő "felfedez", csinálhatsz bármit, akkor is az érdekli. Viszont, amikor aznap már mindent felfedezett és leellenőrzött, akkor elkezd üldözni a szerelmével, jön dorombol, tisztogat, sőt az én cicám rászokott arra, hogy simogatja az arcom (másképp nem tudom nevezni azt amit csinál). Mindig velem alszik, hozzámbújva természetesen.

Ha épp dédelgetésre vágyik és nem figyelünk rá az én cicám képes arra, hogy ráüljön a laptopomra, hogy ahelyett rajta "gépeljek".

Az abesszin nagyon beszédes cica, gyönyörű, ékes hangja van, és ezen a hangon rettentően tud hisztizni, ha valamit szeretne. Erre fel kell készülni :)

Nagyon játékos, szinte bármivel eljátszik. Sokszor lopkod, és gyorsan megtanulják kinyitni a szekrényeket. Egy embert választ ki magának és ahhoz nagyon ragaszkodik.

Azt is mondják hogy az abesszín cica nem toleráns a gyerekekkel, hát szerintem ez csak szocializáció kérdése, ahonnan a cicámat hoztuk ott volt kisgyerek, így Nefi már azt is jól tűri, hogy az 5 éves öcsém naponta 10x felkapja, hogy "körbecipelje" a lakásban :)


Egy szeretetéhes, rosszcsont energiabomba. Ha érdekel még valami konkrétan, írj nyugodtan.


a cicám:

[link]

2011. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17:16 szólj a haverodnak, hogy nem engedi a böngésző az oldala megnyitását mert fertőzött. Nem épp jó reklám.
2011. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fox7Day válasza:
ezzel foglalkozom. infok itt: [link] - bengáli macskák
2011. dec. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!