Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 éves lány macskám tüzel....

1 éves lány macskám tüzel. Mivel tudnám távol tartani tőle a kan cicát ami egy házban van vele?

Figyelt kérdés

Sajnos egy háztartásban van egy fiú és egy lány cica.A lány tüzel és a fiú már ki is akarja használni a lehetőséget.Mivel tudnám távol tartani a fiút a lánytól?

Vagy macskáknak nincs valami fogamzásgátló?


2011. nov. 8. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Van fogamzásgátló, de nem ajánlott hosszú távon mert elég káros.Ivartalanítani kell a cicákat.Ez a megoldás.
2011. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen én is tervezem csak még nem tudtam össze szedni rá a lóvét és most kéne ,mert nem bírni velük.

Mi ennek a gyógyszernek a neve?Mennyibe kerül?Napi adagolás?

Mennyi ideig lehet max adni neki?Hol lehet beszerezni?Mennyire hatásos?

2011. nov. 8. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én cicám fogamzásgátlót kapott. Árban ugyan elég jó, heti egy tablettát kell lenyomni a torkán, de nem ajánlom. A cicánknál emlődaganatot okozott, és áttétje volt a gyomorban is. A doki pedig nem tudta megmenteni.

Mondták még, hogy van 4 havonta beadandó injekció is, de azt sem ajánlják.

Tényleg ivaratalanítsd valamelyiket. Bár szerintem jobb a nőstényt, akkor ha kiszökik is véletlenül, vagy bármi lesz, nem lesz gond belőle.

2011. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyógyszert elvileg csak receptre lehet kapni, embereknek szokták adni. Egy 30 kapszulás doboz kb 400-500 volt azt hiszem.

De a másik doki darabját adta 200 ft-ért, szóval elég undorító.

Mindenképpen állatorvos tudja csak felírni neked, és hetente egyet kell adni neki.

Mi is azt mondtuk, hogy amíg összeszedjük a pénzt, aztán ez olcsóbb és kényelmesebb megoldásnak tűnt.

NE ESS EBBE A HIBÁBA!!! Mindenképpen vidd el orvoshoz!

A gyógyszer nevét nem tudom, de kis kék pirula, ha cicának kérsz fogamzásgátlót, tudni fogják.

Amúgy előző voltam.

2011. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Puskával.
2011. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És egy hím cica ivartalanítása mennyi?Két lány cica van a házban és 1 fiú.A fiút szerintem olcsóbb lenne ivartalanítani.
2011. nov. 8. 21:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a kandúr olcsóbb és egyszerűbb,(6-8 e.Ft) de a nőstények tüzelni fognak, kb. havonta. Elég őket olyankor elviselni.És csak egyszer lógjon ki valamelyik......már ott a baj.
2011. nov. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kilógást már megoldottuk.Minden ablakon fém rács van kb 1cm-es kockából amik 3 helyen zárhatóak.Szóval nem tudnak kiszökni.
2011. nov. 8. 22:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nem tudnak kiszökni, de a műsör, amit leadnak, na az nem semmi. A fogamzás gátló nálam bevált, de hosszú távon nem megoldás. Ha összejön a pénz, azonnal ivartalanítás, a mi macsekunk már túl van rajta. A gyógyszerrel ráadásul az is a gond, hogy az ember hajlamos elfelejtkezni róla. Nekem is volt, hogy már akkor jutott eszembe, amikor elkezdett tüzelni. Akkor sem volt késő beadni neki, de akkor pár napig hallgatnom kellett a szakadatlan sírást. A fogamzásgátló neve Ovarid. Nem kerül sokba, de hosszú távon az ivartalanítás a legjobb, és legbiztonságosabb megoldás.
2011. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nőstény cicák ha folyamatosan tüzelnek, méhgyulladást, méhrákot kapnak. Nagyon gyakran. Ezért bárhogy nem járnak ki, muszály ivartalanítani őket is. Ha tüzelnek, nyávognak folyton, ordítoznak, kaparnak, stb. Nehéz elviselni, nekik is szörnyű rossz dolog. A fiút is muszály lesz, mert jelölgetni fog, ő is szenved attól, ha nem mehet ki, nem párosodhat.

Fogamzásgátló nem biztonságos, drága is, tényleg rákot okozhat.

Családnak is, cicáknak is az lesz a jó, ha mindhárom ivartalanítva lesz.

Tapasztalatból mondom.

2017. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!