Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskabetegség tünetei...

Milyen macskabetegség tünetei ezek?

Figyelt kérdés

Állatmenhelyen dolgozom, önkéntesként. A cicákhoz kaptam a "beosztásom". Sajnos elég sok kiscica pusztul el a macskakaranténban.

A betegség tünetei az alábbiak:

Világos színű habos hányás, levertség (gubbasztanak). Aztán kb 2 max 3 nap múlva elpusztulnak. A végső stádiumban szinte mindegyik belemegy az almostálcába, (sztm lázas ott próbálja hűteni magát) és ott pusztul el. Jellemző még a hátsó lábak lebénulása (tegnap láttam egyet, végső kínlódásában, hát valami borzalmas volt!!!)


Volt ugyan cicánk, de ő mindenféle ellen be volt oltva, nem is ismerem a macskabetegségeket, csak takarítani, etetni szoktam őket. Mit tehetek én az ellen, hogy ez a kór ne terjedjen el a többi cica között??? (Az ott dolgozók nem mondtak semmit)


Aki nem ivartalanítja, oltatja a cicáját, azt arra kérem vállaljon csak egy hét önkéntességet ilyen helyen, és csak egyszer lásson így egy macskát!!!


Bocsi, ha hosszú lett, már ki kellett írnom magamból... Nagyon rosszul érzem magam emiatt, dolgozni menni sincs nagyon kedvem.


2011. nov. 10. 07:03
 1/10 hell-ikon ***** válasza:

Fertőző gyomor és bélgyulladás esetleg....

De állatorvos nem jár ki a menhelyre, aki megnézné kezelné őket?

[link]

2011. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hell-ikon ***** válasza:
Ja és amit tehetsz, védőöltözék a normál ruhád fölé v. váltóruha, váltócipő, alapvető higiénia szabályok betartása (kézmosás minden alkalom után valamilyen fertőtlenítő szerrel), plusz otthon a cipők, ruhák fertőtlenítése (még az utcaié is!)
2011. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Adott nekik tegnap oltást (remélem, ez ellen), de a haldoklón már sajnos nem tudott segíteni.


Hétfőn-kedden szabin lehetett, sajnos majdnem mindig úgy van, hogy éppen ivartalanít, vagy kutyát gyógyít. Kutyaközpontú elsősorban a menhely, a cicákkal akkor van javarészt foglalkozva, ha én tudok menni.

2011. nov. 10. 15:03
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, és ott külön ruhám, gumicsizmám van, a ruhát kb 3 naponta hazahozom mosni. Csizmát forró vízzel mosom.


Domestossal a helyeket, almostálcákat, tányérokat kimosom naponta.


Remélem, most, hogy a doki beoltotta a cicákat, védettséget kaptak ez ellen a kór ellen!

2011. nov. 10. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Van hasmenésük is a cicáknak? mert ha hánynak, hasmenésük van (vagy híg bűzös széklet) és lázasak (ha megfogod a fülét és forró) akkor szinte biztos hogy vírussal van dolgunk. Fertőző bélgyulladás és calicivírus szokott előfordulni gyakran kiscicáknál. Nagyon magas a halálozás, ha gondosan ápoljuk őket (lázcsillapító, gyógyszerek, immunerősítő)akkor még kis arányban túlélhetik. De a betegeket elkülönítve kell őket tartani, mert rendkívül módon ragályosak ezek a fertőző betegségek.
2011. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hasmenés annyira nem jellemző, inkább nem esznek -> ennek következtében nem is nagyon ürítenek a beteg cicák. A folyadékbevitel viszont fokozott, gyakran szinte áll a vizelet az almostálkában (az alom már nem képes beszívni)
2011. nov. 10. 18:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez biztos ez a vírus.Akkor isznak sokat ha lázasak. Nem tüsszögtek, nem voltak náthásak?
2011. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy itt a cikk, görgess lejjebb ott vannak a tünetek erre a betegségre:

[link]

2011. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most már - remélem - minden rendben lesz. Mikor legutóbb voltam, csütörtökön, nem volt kuporgó kiscica. Valamennyien egészségesek, jókedvűek, játékosak voltak.

Hát majd holnap kiderül mi volt péntek, szombat alatt.


A kérdésre válaszolva: kb 1-2 hete volt egy olyan, ami eléggé meg volt fázva, taknya-csipája egybefolyt. Lehet, hogy ő hurcolta be a nyavalyát.

2011. nov. 12. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy egy legyengült immunrendszerű cica volt, aki hordozta a vírust is. Azért figyeld továbbra is őket, én is remélem, hogy nem lesz több megbetegedés :)
2011. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!