Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy leendő macskatulajdonos...

Egy leendő macskatulajdonos kérdéseire kellene választ adnotok. (? )

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, sosem volt még macskám. Egyik ismerősöm szobacicája fog fialni, szeretnék egyet elhozni, de nem akarok tőle butaságokat kérdezni.

-Milyen idősen hozható el a többi cicától?

-Ott ugye bent van a házban, nálunk ez csak eleinte lenne megoldható, későbbiekben kinti macska lenne. Milyen idős korától, mennyi idő alatt, és hogyan szoktassuk ki? Kint milyen helye legyen?

-Elvileg az anyjuktól eltanulják a szobatisztaságot. Ha elkerül az anyjától, itt is normálisan fogja végezni a dolgát?

-Garázsban és kamrában mostanában beköltöztek az egerek. Milyen idős korától kezd el egerészni? Ösztönösen alakul ki benne, vagy ezt is az anyjától kellene eltanulnia?


2011. nov. 10. 15:36
1 2
 1/12 eszta41 válasza:

Ha mostanában fog megszületni a kiscica, mint "őszi" macska nem sok esélye van az életben maradásra, hacsak nem meleg lakásban kényeztetik. Ez vonatkozik az elválasztás utáni időre is.

El lehet választani az anyjától 6-8 hetes korában, de nem érdemes. Az anyamacska sokáig "tanítja" a kismacskáit. (pl. egerészni) Igaz, hogy ösztönösen is tudni fogja, nem árt neki a tanulás.

2011. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én 8 hetesen hoztam el a macskámat. Kint születtek, nálunk eleinte csak bent volt, mégis az első perctől kezdve használta az almot. Sosem volt baleset sem.

Nálunk úgy indult hogy kinti macska lesz, ahhoz képest macskaajtónk van, tehát kénye-kedve szerint közlekedik. Télre szerintem hagyjátok meg benti macskának, és amikor jön a jó idő akkor kezdjétek el kiszoktatni, ami nem lesz nehéz, mert imádnak kint bogarászni. Az egerészés ösztönös dolog, a miénk már 5 hónapos kora körül hurcolta be a lábtörlőre az egereket. Most már elmúlt egy éves, szerencsére már van annyi tapasztalata és esze, hogy mielőtt kiteríti a lábtörlőre előtte azért kinyírja:)

2011. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
hát olyan 2,3 hónaposan lehet elhozni a kiscicákat még az ősszel és télen ne engedjétek ki mert különben megfázhat.hát ha sokszor látja az anyától az elvégezendő dolgot akkor talán meg fogja tanulni.hát az egerészet az a vérében van szóval már amikor elhozzátok akkor már mondjuk úgy hogy, így vadászgat más-más mozgó tárgyakra vagy ilyen pl: a lábadra el kezd támadni. Hát a kinti hely az legyen ilyen kis kosárka lepedővel leterítve.
2011. nov. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kérdezd a cica gazdáját. Meglátod milyen örömmel fog segíteni! Van egy állateledel boltos ismerősöm, ő mondta, hogy a macskások mindig rengeteget mesélnek, a kutyások nemigen.
2011. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad túl korán elválasztani az anyjától, mindenképpen csak akkor, amikor már rendesen eszik a tejen kívül más szilárd táplálékot is, mert különben meghalhat. Az alomba szoktatás egyszerű. Amikor látod, hogy pisilni akar, akkor gyorsan bele kell tenni az alomba, hogy ott végezze el a dolgát. Egy idő után már tudni fogja, a lényeg, hogy olyan helyen legyen az alom, amit mindenhonnan gyorsan és könnyen elérhet. Később ez már nem lesz gond, egyébként is jobban szeretik kint elvégezni a dolgukat, az menni fog magától is.

Nálunk éjszaka bent vannak a macskák, de tulajdonképpen nappal is úgy közlekednek ahogy akarnak. Ha csak kinti macska lesz, akkor vedd figyelembe, hogy ők nagyon fázósak. Feltétlen legyen olyan hely, ahol védettséget talál hideg, eső vagy hó ellen. A védőoltásait ahogy lehet be kell adatni egy állatorvossal, és ivartalaníttatni se felejtsétek el, különben évente minimum 18 kismacskának kell gazdit találnotok, vagy vinnetek a menhelyre....amit ugye nem szeretnétek? Ha pedig fiú, akkor ivartalanítás nélkül egyrészt ugyanúgy kóborcicákat gyárt, másrészt soha nem lesz otthon, annyit fog csavarogni.

2011. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy szoba cicát sosem fogsz kirakni a kertbe.Addig fog nyávogni az ajtód előtt, amíg be nem engeded a lakásba.

Ők nagyon rafinált állatok.Észbe sem kapsz,s már az lesz amit a cica akar.Nagyon erősnek kell lenned ha kint akarod tartani.FŐLEG TÉLEN. A Macskák nagyon szeretik a meleget,csak akkor hozd el,ha biztosítasz számára egy jó meleg helyet.A kis cicák még nem egerésznek,csak gyakorolják ösztönösen a ragadozást, nekünk játéknak tűnik.

Sok sikert kívánok.

2011. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalataimat írom le, nálunk eddig jól működött:

Hozzánk akkor kerültek a kiscicák, amikor már nem csak szoptak, hanem maguktól is ettek, min. tejet, de a legjobb az, ha már mást is esznek. A mostani gazdájukkal kell beszélni, hogy szóljon, mikor esznek rendesen, utána el lehet vinni. Mi se adtuk soha oda akkor a kiscicákat, amikor még nem tudtak normálisan enni.


Most, mivel hideg van, tartsd a lakásban a kiscicát tavaszig. Amíg hideg volt esténként, csak nappal vittük ki, eleinte csak akkor, amikor ráértünk vele foglalkozni, 1-2 nap után magára is hagytuk. Amikor már esténként is jó idő volt, kegyetlenül kipateroltuk. Van neki doboza, benne rongy, stb, azzal elvan. Alsóépületben van, az ajtóra van vágva egy "cicabejáró". Tehát esőtől, széltől védett helyen van a doboza. Persze szeretne belógni, de nem hagyjuk. Télen néha beengedjük a nappaliba melegedni.


A vadászatra ált. ösztönösen ráállnak, de ez teljesen a macska személyiségétől függ. Ugyanakkor az anyjuk is szokta őket tanítani. Valamelyik az istennek se akar vadászni, hiába tanítgatja az anyja. Próbálkozni persze lehet, pl. azzal, ha csapdával fogtok egeret, és azt odaadjátok a cicának. Hátha megszereti az ízét és már magának is akar majd szerezni. Láttam már erre is példát.


A szobatisztaságot valóban eltanulják az anyjuktól, de idegen helyen képesek elkanászodni. Nekünk is volt kiscicánk télen, így bent volt, amikor észrevettük, hogy nem az alomba akar kakilni/pisilni, de még nem következett be a baj, beleraktuk. Ha meg már odacsinált a kőre, belenyomtuk a kicsi orrát, hangosan rászóltunk, megdorgáltuk (finoman, nem erősen ráütöttünk egy kicsit a fejére, hogy megijedjen), majd odavittük az alomhoz, beletettük, és megsimogattuk. 2-nél többször sose kellett megismételni a műveletet.


Persze más módszerek is működhetnek, mi ezt kezdtük el alkalmazni, be is vált, úgyhogy már kitartunk emellett. Na meg ahány macska, annyi egyéniség.

2011. nov. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

12 hétnél előbb el ne hozd azt a szerencsétlen cicát, mert fejlődési rendellenességei lehetnek ráadásul folyton sírni fog, hogy az anyját akarja.

utána gond nélkül.

nem láttam még macskát aki nem homokos-újságpapíros-almos helyre piszkított volna, de pl amikor az én macskám hülyeséget csinál (vezetékekkel játszik, asztalra mászik vagy az ablakba) én nekiállok ordítani vele, mint egy sakál a nyakánál megfogom a bőrét (ott nem fáj neki) felemelem és az arcába kiabálok és ráverek 1-2-t a fenekére persze nem okozva fájdalmat neki, de ettől úgy besz*rik hogy mégegyszer meg nem ismétli, amiért elfenekeltem :D nagyon okos cica, a kiabálástól beretten

2011. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell a nyakánál fogva felemelned, ez hülyeség. Sőt, elfenekelned sem kell, még ha "finoman" is. Határozottan kell rászólni egy NEM-mel. Érteni fogja.
2011. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 10 hetes korában érdemes elhozni a kiscicát a családjától. Az egerészést ösztönösen fogja tudni. Még nekem se volt macskám, majd csak tavasztól, de a barátnőm már "szakértő" és jól "kioktatott". Ha tudtok neki meleg helyet biztosítani, kint, de ha most ősz végén születnek a kicsik, akkor sajnos nem biztos hogy túlélik.
2011. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!