Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Royal Canin kajától nem...

A Royal Canin kajától nem volt büdös a cica kakája. De amióta mást eszik, azóta nagyon szagos a pisije is és a kakája is. Melyik kaja semlegesíti hasonlóan a bélsár szagát?

Figyelt kérdés

kicsit drága lett a Royal Canin , 400 gr 1800 ft. és elfogy 1 hét alatt. azóta mióta nem ezt vesszük, adtunk már neki Whiskas-t, Kitekattot, stb..., de ezektől nagyon büdi a wc-je. naponta ki kell szedni az almot, kimosni mert a fürdőben van a cica wc és érzem ...

melyik kaja jó még ????


2011. nov. 16. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
A purina jó! és olcsóbb is!
2011. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért büdös a kakija, mert ha összehasonlítod a royalt és a kitekattot, whiskast, akkor láthatod, hogy az utóbbiakban szinte alig van hús, csak tartósítószer, szinezék, szója és más szemetek. Ezek lényegében ahogy bemennek a száján, úgy távoznak is belőle, a szervezete nem túl sok mindent tud hasznosítani belőle.... Míg a royal sokkal nagyobb %-ban tartalmaz húst és kevesebb is elég neki belőle. Sajnos igen a minőséget meg kell fizetni :S Szóval a sok színezéktől, szójától büdös.... Olyan étel meg nincs ami semlegesítené a kakiszagot.... Keress másik állateledelest, esetleg nézz körül a neten, hátha találsz royalt, vagy olyan minőségűt olcsóbban.
2011. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan tápot keress, amelyik lakásban tartott cicáknak készült. Általában yucca kivonatot tesznek bele szagtalanításra.
2011. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vegyél a Royalból nagyobb kiszerelést, sokkal jobban kijössz árilag, és sokáig elég. Amit még ajánlok az a Happy Cat vagy a Tranier Natural, de ezeket is csak webshopból érdemes venni.
2011. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Hill's táppal etetem a cicát, abból a 400 g-os 1250.
2011. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ezekkel sem volt büdös:

purina one, friskies ivartalanított cicáknak vagy kerti füves, perfect fit lakásban tartott macskáknak, hill's bármelyik. De szerintem menj el mondjuk a Fressnapf-ba és nézd meg melyik az ami "pénzügyileg" is jó, olvasd el rá van írva a csomagolásra melyik szagsemlegesítős!

2011. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármely piaci állateledelesnél van kimérve egy kiló 1.500Ft.
2011. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem el Orijennel etetni (piacon kimérve 1750 / kg), de olyan marha büdös lett a kakija, hogy megbolondulok... Előtte purina volt, azzal nem volt ilyen büdös.
2011. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az Orijen egyébként sokkal jobb, mint a Royal Canin vagy akár a Hills, mert magasabb a fehérje tartalma kb. 10%-kal. A Royal Caninnak meg a Hillsnek cserébe a szénhidráttartalma magasabb, ami nem jó, mert a macska ragadozó állat, és nem is tud mit kezdeni a szervezete ekkora szénhidrát terheléssel. És igen, ha az Orijentől büdöset piszkít, az a magas fehérjetartalomtól van, de ez normális! (Természetesen büdöset mástól is tud piszkítani!) A mi cicánkkal több tápot is kipróbáltattunk: whiskas, royal c., hills, orijen stb. és mi egyértelműen az orijenre esküszünk (bár a bozita is hasonlóan szimpatikus az összetétele alapján, csak ehhez macerásabb hozzájutni). A magasabb szénhidráttartalmú étrenden a cicánk gyakrabban volt éhes, hízékonyabb is volt, és a viselkedése is nagyon-nagyon megváltozott, sokkal hisztisebb, rosszcsontabb lett. Magasabb fehérjetartalmú étrenden tartva sokkal kiegyensúlyozottabb, nincsenek olyan falási rohamok! Az meg, hogy büdöset piszkít, természetes velejárója! (Az enyém se rózsaillatú :-)-állítólag!)Ahogy sokan már itt előttem jól megfogalmazták: az almot kell tisztán tartani, rendszeresen cserélni, és annak a minősége is sokat számít. Mi az aldiban veszünk csomósodós almot 700 pénzért. Nálunk eddig ez vált be leginkább ár-érték arányban. Régen használtunk illatosítottat, de az meg már túl erős volt szerintem. Másnak viszont pont ez jön be.
2012. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!