Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon fülatkája lehet a cicámnak?

Vajon fülatkája lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

6-7 hónapos cica, pár hete vettem észre, hogy eléggé vakarja a fülét, egyre gyakrabban a fejét is rázza. Néha rájön és akkor fél óráig folyamatosan, aztán fél napig semmi. Mivel kinti cica, a szomszéd hasonló korú cicáival folyamatosan együtt van, nyalogatják egymást stb. :S Próbálom eltávolítani a többit, ugyanis a gazdáik nem nagyon törődnek vele, nincsenek féregtelenítve sem, az enyémre pedig rendszeresen odafigyelek.

Ma megnéztem lámpával mindkét fülét és belül sötétbarnás, sötétvöröses, már-már fekete csomós váladékot láttam mindkét fülében, ez fülatka lehet vagy csak simán fülzsír, kosz? Állatorvoshoz nem tudom vinni, nagyon félős cica az idegenekkel szemben és még a kocsiba sem tudnám betenni (pedig a legközelebbi állatorvos innen 20 perc). Kicsit vadóc még ilyen fiatalon, bár már sokat neveltem rajta. :)

Utánaolvastam a fülatkának, azt is olvastam, hogy ki kell tisztítani, bár nem, tudom, ez sikerülne-e. Olvastam a vény nélkül kaphato Frontline Combo spot on-ról is, szerintem megveszem a cicának. Szerintetek érdemes, tényleg fülatka lesz?


2011. nov. 17. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fülatka. A Frontline-t nem tudom, lehet e erre alkalmazni? Jobb lenne, ha elvinnéd dokihoz. Tedd bele egy nagyobb sporttáskába, zárd bele, úgy szállítható. A dokinál úgy meg lesz szeppenve, hogy gond nélkül meg tudja vizsgálni.Oltásra hogy szállítod?
2011. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem is jó lenne orvoshoz vinni...egyébként az Advocate cicacsepp is használhat, amennyiben fülatkája van...de inkább vidd szakemberhez:)
2011. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!