Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen gyógyszereket szabad...

Ilyen gyógyszereket szabad adni a macskának?

Figyelt kérdés
1 hete találtunk egy nagyon sovány és beteg cicát, ha simogattuk összeesett annyira gyenge volt. Először is megfürdettük és levágtuk róla a csomókat (hosszúszőrű) aztán elvittük állatorvoshoz. Az állatorvos azt mondta hogy meg van fázva, és ezeket kell neki adni: Algopiron, Kalmopyrin. Nos, nekünk ilyen gyógyszer éppen itt nincs, már ma körbetelefonáltam egész Pestet de sehol semmi használható infót nem adtak. Ügyelet nem veszi fel... Ilyen gyógyszereim vannak itthon: Calciphedrin (bár ez szerintem nem lenne jó) Duomox 375, Augmentin DUO- Melyiket nem és melyiket lehet adni?
2011. nov. 19. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Egyiket se, nem szabad! Embereknek szánt gyógyszert nem szabad adni a macskának, egy-két kivételtől eltekintve. Az állatorvost kéne seggbe rúgni, mi az hogy meg van fázva és adj neki kalmopyrint? Én elvinném egy másik állatorvoshoz aki normális kezelésben részesíti, mert a macskanátha kezeletlenül halálos lehet. Vagy legalább akkor egy állatpatikába menjetek be és ott érdeklődjetek mit tudnak adni ami használ.
2011. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 19. 13:12
 3/19 anonim ***** válasza:

állatpatika??? nem embergyógyszer???:O


Én nem hallottam még külön állatpatikáról, a legtöbb (nem az összes!) gyógyszer pedig, amit állatoknak felírnak, ember gyógyszer - csak támogatás nélkül.


De!

Ettől függetlenül nem szabad nekik semmilyen gyógyszer csak úgy beadni, mert sokban különböznek tőlünk, teljesen máshogy reagálhatnak bizonyos anyagokra.


Elég érdekes, hogy ezeket a gyógyszereket ajánlotta a doki, az enyémek mást kaptak (menhelyi mentettek macskanáthával.).


Ezért én is elmennék másik dokihoz, méghozzá amilyen gyorsan csak lehet, mert a macskanátha valóban halálos, ha nem kezelik időben, ráadásul maradandó károsodást okozhat a cicánál, ha későn kezdik kezelni.


(Nekem 2 noés kiscicám van, az egyiknek ki kellett operálni a bal szemét, a másik alig lát, és a mai napig napi 3x szemcsepp és 2x fecskendőből valami szirup...)


Szóval ne várj, amíg elmérgesedik a dolog!

2011. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi!! Nagyon sokat segítettél!
2011. nov. 19. 13:19
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ma 13:17-nek: Attól, hogy Te valamiről nem hallottál, nem jelenti azt, hogy nincs :)) Olvasgass: [link]
2011. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a fent felírt meg az alábbi gyógyszerek nem azonos csoportba tartoznak.A fentiek lázcsillapítók lent meg amoksicilin készítmények vannak.
2011. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el ezt a történetet.Bocs már egy hete nálad van a macska és nem kapott ennyi ideje semmi ellátást?Egy állatorvos rendesen ellátta volna.EZT TE TALÁLTAD KI!!!
2011. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát.. igen így neten bármit ki lehet találni, de nem én találtam ki. Higgy amit akarsz! Ezt mondta, ezt kell adni, nem volt ilyen gyógyszer itthon, hívtam a dokit, nem volt, ügyelet se, épp ezért megkérdeztem. De még nem is azt írtam hogy egy hete látta az orvos, 1 hete VAN ITT!!! Igazolást küldjek? ... Istenem!
2011. nov. 19. 14:43
 9/19 anonim ***** válasza:
Érdekes a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján meg az van, hogy a macskának ne adjuk be az Algopyrint.
2011. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Feljelented?
2011. nov. 19. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!