Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hiányozhat a szőr a...

Mitől hiányozhat a szőr a cicám nyakán?

Figyelt kérdés

egy amúgy egészséges,oltott lány cicám van,akinek valamiért kihullott a szőr a nyakán.elég furán néz így ki.sajnos szedett össze kullancsot,azt hallottam,ettől is lehet.

nem tudom,aggódom,mi történhetett vele?

amúgy már nem fiatal,10 éves lesz idén.

szerintetek mi baja lehet? nagyon féltem.


2009. máj. 11. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha félted vidd dokihoz, ő tudja megmondani. Mi itt nem.
2009. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hányféle dolog okozhatja. Az én cicusom akkor kezdett kopaszodni, amikor rühes lett. Azt mondta az orvos, egy másik cicától kapta el, nem a gazdi hibája. Nézesd meg állatorvossal, és addig is mindig nagyon alaposan moss utána kezet körömkefével és olyan meleg vízzel, amit csak kibírsz, mert te is elkaphatod, ha rüh. Az én cicuskám kapott rá kenőcsöt, és talán szurit is, ebben nem vagyok biztos, mert mást is elkapott akkor, lehet, hogy a szuri amiatt volt. Aztán soha többé nem volt vele gondja annak ellenére, hogy a doki szerint kiújulhat.
2009. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Állatlában a cicának akkor hullik ki a szőre amikor 1 kullancs a nyakába kapaszkodik és ahogy szívja a vérét elkezd neki viszketni és addig-addig vakarja míg el nem tünik onnan a kullancs!
2009. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

igen ezt értem,de nem csak egy kis helyen,hanem az egész nyakán körbe hiányzik a szőr.

félek,hogy talán vmi betegség jele lehet

2009. máj. 11. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz akkor vidd el orvoshoz! Szerinted mi itt meg tudjuk gyógyítani? Esetleg gyógyszert ne írjunk fel? Annyira nem félhetsz...
2009. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Unokatesóm cicája is ilyen volt, és allergiás! Vidd orvoshoz!
2009. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

nem arról van szó,hogy nem merem elvinni a cicát orvoshoz,hanem nehéz megoldanom,mert mellette ott van a 2hónapos kisfiam stb.

és a család többi tagjára ebben nem igazán számíthatok,sajnos,mert nekik egy macska nem sokat jelent.

de valahogy el fogom juttatni állatorvoshoz.

2009. máj. 12. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérd meg a nagyszülőket,hogy vigyázzanak a babára!(Gratulálok hozzá!) Biztosan szivesen bevállalnák:)

Akkor talán el tudod vinni.

2009. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SZia! A mi cicánk nyakáról is "eltűnt" a szőr. Egy hete vittük dokihoz és kiderült, hogy a füle van gyulladásban. Először nem hittem a dokinak, de amikor hazajöttünk figyeltem a cicát. Észrevettem, hogy mindenhez hozzádörgöli a füle tövét és valószínüleg ezért kopott ki a szőre.
2009. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!