Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány kiscicám 6 hetes, tegnap...

Lány kiscicám 6 hetes, tegnap hoztuk hozzánk. Nagyon fél mindenkitől. Bemászik a sötét lyukakba, és ott marad, nem akar kijönni. Mikor meg akarom simogatni mindig elfut. Mit tegyek hogy hozzánk szokjon?

Figyelt kérdés
2007. júl. 28. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is hagyd békén. Ha akar, majd odamegy hozzád. Ne erőtesd a simogatást, nem mindegyik komálja. Ha erőlteted, akor később sem fogja hagyni. Jobb, ha ő megy oda hozzád hízelegni. Szeretik az önállóságot, a szabad döntést.

Másodszor is nem árt, ha adsz neki enni. Idővel megszokja, hogy tőled kap kaját. Ha legközelebb viszel, akkor kapásból odajön a tálhoz. Olyankor könnyebb megsímogatni is, de eleinte jobb, ha békén hagyod evés közben.

Legfőképpen pedig hagyjál neki időt, hogy megszokjon. Új még a környezet neki, fél. A 2 éves macskám is hasonlóan reagált, miután elköltöztünk egy új helyre. De megszokta idővel. Egy nap alatt nem megy. Lehet, hogy egy hét múlva, már engedi, és kicsit megkönnyebbül. Lehet, hogy még több kell neki. Ők sem egyformák.

Attól meg ne félj, ha bemászik a sötét, szűk helyekre. Ez védekezési reakció nála. Ha éhes lesz, úgyis kijön majd.

2007. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólóval! Kiegészítésként még annyit, hogy csökkentheted a rések számát, ahová be tud bújni, így legalább nagyjából tudhatod merre lehet - de ne próbáld kizavarni onnan, majd előjön, ha akar! Célszerű eleinte a lakás egyik kisebb helyiségében tartani, játékokat biztosítani számára, közel azonos időpontban etetned, amíg téged és mindezeket megszokja. Utána fokozatosan átadhatod neki az egész lakást, hogy megismerje, felfedezze az új környezetét. Kitartást, türelmet, sok-sok szeretetet igényel!
2007. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a macskák mindig igy viselkednek uj hejen. hagyd hogy megnyugodjon. és ovatosan közelits felé valami kajával amit szeret. ha hátrébb megy álj meg és ragd le neki oda. idövel majd bizik benned és ő fog hozzád bujni hogy foglalkozz vele.
2007. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy fél!Új vagy még neki!Az én cicám 8 hetes és szintén fél!!A legfőbb hogyha eszik vagy alkalmad van rá simogasd sokat ,hogy hozzád szokjon,játszál vele sokat!és a legfontossabb:Szeretet
2007. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓÓÓÓ.... Hát nagyon pici még...persze hogy fél...először is hagyd hogy odajöjjön hozzád...ha éhes úgyis odamegy...ne kergesd csak hogy el tudd kapni...Sztem azért mászik lukakba mert ott sötét van...hiányzik neki az anyukája...szokott- e esetleg sírni?...Ha igen akkkor hiányzik a mami neki...ha nem akkor kicsit talpraesettebb...Talán sok idő kell ahhoz hogy megszokjon(sztem legalábbis sok kell mert picike még) De a két legfontosabb dolog:Türelem és a Szeretet+1, a KITARTÁS!!!M.A
2007. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes.A mi fél éves cicáinkat pár napja kaptuk.első 3 napban még nem lehetett őket megsimogatni,és még most is félnek egy picit,de biztos vagyok benne hogy hozzászokik.Csak egy kis türelem kell.
2008. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!