Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak nagyon megy a...

A macskámnak nagyon megy a hasa, sok kérdés, többi lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég fogadtam be a Noétól egy kiscicát, akinek macskanátha miatt ki kellett operálni az egyik szemét, és a másikkal sem lát túl jól - ezt a közeljövőben műtik.


Sokáig csak konzervet evett, tápot nem - most már azt is csipeget.

A konzerv viszont nem valami jó kaja hosszútávon, szóval virslit, sajtot, halat, savanyított tejtermékeket, csirkemellet, párizsit kapott/kap.

(tejet nem, attól nem mehet a hasa)


A másik befogadott cicám most klamidiás, csak a szemére és kicsit a légzőszerveire ment rá, már javulgat...

(Ezt azért írom le, hogy hátha köze lehet a hasmenéshez...)


Na most a problémám, hogy a félszemű cicának, akiről először beszéltem annyira megy a hasa, hogy nem tudja visszatartani sem, csöpörészik belőle össze-vissza az egész lakásban.

Ez már 2 napja tart.

(Minden oltása megvan.)


Már korábban is mondtam a dokinak, hogy szokott menni a hasa, akkor legyintett...

De ez már szerintem elég durva...


VOLT MÁR VALAKIVEL HASONLÓ?

Mi lehet ez?

A cicának amúgy iszonyat étvágya van, de tuti nem férges, mert kismilliószor hajtottuk... Jó húsban is van...

Játékos is...


Viszont a meglévő szemére kezd ráhúzódni a belső szemhéjja.


5.-én viszem őket állatorvoshoz, de szeretném tudni, hogy nincs-e vészhelyzet?...

Iszik is, de nem fog kiszáradni a sok hasmenéstől?...

3-4 hónapos cica.



Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. jan. 3. 13:58
 1/5 A kérdező kommentje:

b.sszameg!!!


tegnap szilveszterről maradt (nem romlott) sertéshúsból készült virslit ettek!!!!


Az nem okozhatja?


De akkor a többi macska is beteg lenne, aki evett belőle, nem?...


:( jaj mi lehet ez...

2012. jan. 3. 14:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasmenést válthatnak ki bélparaziták vagy vírus (fertőző hashártyagyulladás). Ha 1-2 napig tart, akkor valószínű, hogy csak romlott vagy túl zsíros ételt evett, viszont hogyha már több napja fennáll, akkor komoly gond lehet. A harmadik szemhéj előtűnése pedig mindig figyelmeztető tünet.
2012. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha netán hányni is kezd, vidd el orvoshoz, ne várd meg az ötödikét. Reméljük, nincs nagyobb baj.
2012. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy van a kiscica?

Ha az orvos nem tesz ellene keress meg mást!

Még azt szerettem volna elmondani, hogy nagyon becsülöm az ilyen embereket mint amilyen Te vagy!

2012. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!:)


A cica még kezelés alatt áll, de úgy tűnik, a búzaféléket nem tudja megemészteni.

Hiába adtam neki csirkét, ha a macskatápból is (egész nap van a táljukban) evett...


Szóval most normaflore-ral kezelem, meg neogranormonnal kenegetem a popóját, mert szegénynek már jól kipörsent...


A cicatápot pedig eltettem a szekrény tetejére...:)



A másik cica is szépen gyógyul, se sajnos az ő szíve beteg, ezért több idő a kezelése...



Remélem, most már minden rendben lesz!:)



Még egyszer köszönöm mindenkinek!:)

2012. jan. 7. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!