Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiúcicák gazdái! Hogyan...

Fiúcicák gazdái! Hogyan viselkedik a cicátok?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy szokott-e a kandúrotok kóborolni, mennyire nyugodt, szokott-e más macskákkal verekedni? Mennyire bújós, simogatást hogy tűri?

(Tudom, hogy ezek a macska személyiségétől is függnek, de érdekelne, hogy van-e különbség ilyen téren a fiú- és lánycicák között.)

Azt is írjátok oda, hogy ivartalanítva van-e.


2012. jan. 23. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

nekem 9 cicám van, abból 6 kandúr, nincsenek ivartalanítva, ahányan vannak, annyi félén viselkednek. van egy öreg 10 év körüli, az nappal benn van a házban általában, este kimegy és folyton verekszik, amúgy tök nyugodt és csak fekszik. a többi kandúrom 1-2 éves: van egy, aki folyton dörgölőzik, és cirógatást akar, és nagyon féltékeny.

van egy, aki egész nap csak alszik, éjjel nappal, ő is szereti, ha szeretgetjük

van egy, akit csak hébehóba látunk, mert folyton csavarog

van egy, akit nem lehet simogatni, mert folyton pofozza a kezemet, és megkarmol, egy kicsit fél, nem szelíd

van egy, aki akarna jönni simogatásért, de nem igazán meg, de azért próbálkozik. a kicsik még nem igazán verekszenek, max csak játékiból egymással.

a lány meg fiúmacskák között, az az egy különbség van, hogy amíg nincsenek emberhez szokva, addig a lányok félősebbek.

2012. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*de nem igazán mer
2012. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

nekem 5 cicám van, 4abból 4 kandúr, tovább 3 nagy és 2 kicsi

a 2 kicsi kandúr, de nagyon aranyosak :D habár a feketére nálam is jellemző hogy néha karmol, de csak akkor ha kaját adok :D nem bírja kivárni és magának akarja mindet:D

A másik az én kis kedvencem a vörös félperzsa cicám, ő nagyon kis gyáva, és kis pufi:DD eddig nem nagyon szerette a simogatást, de ma már egyre jobban:D jön magától, dörgölődik a lábamhoz stb:D amúgy 7 hónaposak kb. Ja, s egyik sincs ivartalanítva. Továbbá, ők még nem csavarogtak el 7 hónap alatt, sőt az udvarról se mentek ki, pedig kinti cicák:)

2012. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A fehér kandúrom egy pszichopata olt a többi kandúrral szemben, de hozzánk nagyon ragaszkodó. Ő tavaly meghalt, már elég idős volt. A fia, az idősebbik cirmos folyton itthon lóg, és csak a testvérét, a fiatalabb cirmos kandúrt szokta piszkálni. A fiatalabb kandúrom majd megvan veszve a simogatásért. Neki az a mindene, és nem tud vele leállni. Egyik sem mászkál el.A befogadott cirmosom egy igazi kandúr. A ház tájékán mászkál csak, és ha fronthatás van, akkor állandóan zargatja a többit. Amúgy meg nem. A fekete kandúrom egy igazi nyugis cica. Jön, lát, hízeleg, és már alszik is az ölemben. A fekete fehér kandúrom (1 éves) nincs annyira megszelídítve. Őt csak akkor lehet simogatni, ha benn van, emígy meg sem lehet fogni. Mivel lopták már el a macskánkat, ezért nem is akarjuk annyira elkényeztetni őket, hogy más se bírja őket megfogni. A legkisebb cirmos kandúromat egy zsákban találtuk, és fél éves sincs-azt hiszem. Nagyon hízelgős, és a hasa mindene. Imád hízelegni, és szereti a kényeztetést. A lánycicák közül valamelyiknek (a fekete kandúrom anyjának) akár seprűvel is hadonászhatsz, nem fogja vágni mi bajod, annyira megszokta, hogy nem bántjuk. A A cirmos nőstény cica (a fronthatásos kandúr tesója) ha figyelmet akar, akkor folyton ránk nyávog. Azonnal meg y a simogatás. Ha ilyenkor befűtsük a házat, egyből bejön, és néha néha elégedetten be nyávog egyet. A fekete kandúrom testvére (nőstény) nagyon hízelgős, és nem lehet tőle szabadulni. A fehér cica (a fehér kandúrom lánya) rettentően hízelgős, de ha csak egy kicsit is megijed, akkor mindenáron leugrik az ölemből, vagy a kezemből. A fehér kandúrom cirmos lánya vak, nem lát. Sajnos az állatorvos sem tudott már semmit tenni. Nagyon hízelgős és ragaszkodó cica, és annyira talpraesett, hogy senki nem mondaná meg, hogy nem lát. A fronthatásos kandúrom lánytestvérének két háromszínű nőstény cicája van, akik igazi vadócok. Az idősebbik nagyon érdeklődik felém, és a családban csak hozzám jön oda, és hízelgi agyon magát. Valamint egy befogadott kandúrunk van, aki Crazy nevet kapta, nem ok nélkül. A volt gazdája elköltözött, és ott hagyta a macskáját, aki nálunk kötött ki. Lakásban tartott macska volt, és egy pár éve csak kinn van a szabadban. Eleinte hozzá sem lehetett érni, mert amint valaki megsimogatta, nem szaladt el, hanem fújt, morgott. Most már barátságosabb, de az egész kandúr úgy néz ki, mint egy őrült macska. Hát ennyi lenne. Remélem egyiket sem hagytam ki a sorból.
2012. jan. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Valamint a sárga cicám, aki igazi hölgy. Vele csak szépen, finoman kell bánni. Ha nem foglalkozunk vele, akkor folyton ki be járkálna, és cirkuszol. Imád játszani, és kötelező az ölembe engedi, hogy ott aludjon.
2012. jan. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat! :)

Kedves utolsó,jól számolom, hogy 15 cicád van?

2012. jan. 24. 12:12
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kijárós ivartalanított kandúr mégis állandóan kóborol (van h egy hétig nem jön haza) és a lányokat is hajkurássza!

Van egy szintén kijárós befogadott idősebb kandúrunk, ő nincs ivartalanítva, de amióta nálunk van, még egy lánynál sem próbálkozott és sosem csatangol el sokáig.

Van egy kijárós ivartalanított nőstényem, nos ő nagy csavargyáros, de mindig hazajön pár óra múlva.

2012. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha kijárós, érdemes ivartalanítani. Kisebb eséllyel éri baleset (nem jár ki annyit, nem verekszik annyit), illetve ami a legfontosabb, nem gyártja a kiscicákat.


Amúgy nekünk is kandúrunk van, nem változtatott sokat a természetén az ivartalanítás. Azóta is egy átok. :)

2012. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem van egy másfél éves kandúrkám, pont 1 hete lett ivartalanítva. Nem mondanám, hogy szétcsavarogta az agyát, de ősszel volt egy alkalom, hogy eltűnt 2 napra, akkor nagyon megijedtem, ezért is műtettem meg. Sose voltak rajta sebek, nem kimondottan verekedős. Bújós, de nem kimondottan ölmacska. Bár ez az ivartalanítás KICSIT, határozottan csak kicsit változott. Már van, hogy ő ugrik fel az ölembe egy kis simiért. Bátrabb és szemtelenebb, mint a nőstény cicáim, viszont hízelgésben nincs semmi különbség.

Ősszel volt egy kis vörös fél éves ivartalanított kandúrkám. Na ő igazi kandúrka volt. Mindenkivel verekedett, mindenkinek nekiment (kutyának is, volt hogy a lábamat is megtámadta), viszont soha az életben nem volt még ilyen hízelgős cicám. Ha aludtam rámfeküdt és együtt aludtunk, ha azt akarta, hogy ébredjek fel, szimatolta meg bökdöste a szempilláim, spontán felmászott/felugrott a nyakamba, adta a kis puszikat, dorombolt stb .. De amilyen kis szeretnivaló volt, pont olyan eleven is. Egyik reggel kint bandázott a kapunál, és gondolom ahogy összevissza futkározott, elcsapta egy autó. Azóta is bánom, hogy nem ivartalaníttattam, lehet meg tudtam volna előzni vele ..


Szóval, ha ivartalanításon gondolkodsz, én azt mondom megéri.

2012. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Még nincs cicám, de mindenképp ivartalaníttatom, ha lesz.

Kijárós lenne, bár én nyugodtabb lennék, ha többet lenne otthon, mert elég sok a kóbor vagy otthonról kiszökött kutya felénk.

2012. jan. 25. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!