Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa macskákat le szoktak...

Perzsa macskákat le szoktak borotválni vedléskor?

Figyelt kérdés

10 hónapos perzsa macskám van és szeretnék felkészülni, hogy is lenne könnyebb neki és nekem is ez az időszak.

Láttam egy képet interneten, amin a perzsa macskát leborotváltak a testén. Elsőnek itt szeretnék tájékozódni, utána mennék el az állatorvosunkhoz tanácsadásért.



2012. jan. 30. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképpen nem szabad a macskát leborotválni , nem rákos illetve nem jár kemo terápiára.Megszabadítod a természetes bundájától , olyan mintha neked levágnák a hajadat kopaszra mert hullik.
2012. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Istenért, le ne borotváld!!! Azokat azért kopasztották le mert valószínűleg nem ápolták a szőrét és össze filcesedett amit már nem lehet kifésülni.

A vedléskor ki kell kefélni a szőrét az állat boltokban lehet kapni erre a célra kefét.

A perzsa meg egyébként is szőrözős fajta.

Vegyél neki macskafüvet, vagy szőrgombóc oldó falatkákat mert a nyalakodásnál lenyeli és vissza hányhatja ha nem Egyébként imádni valóak élvezni fogod a cicázást:)

2012. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*ha nem kap füvet vagy füves falatkákat.
2012. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen fésülöd, ápolod a bundáját, akkor nem kell borotválni. Borotválni csak a legrosszabb esetben kell. Ápold, fésüld a szőrét a cicának, és akkor nem kell semmit sem tenni vele. Amugy azért perzsa, hogy a szép szőrében is tudj gyönyörködni
2012. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem. Perzsa macskát fésülni szokták, normális esetben napi szinten.
2012. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát az én idős nagypapámnak volt egy perzsája és azt mondta ő nem viszi el kozmetikushoz..erre ő elkezdte lenyírni..belenyírta bőrébe..utána állatorvos de szerencsére megmentette :)
2012. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és értelmes válaszokat.

Füvet rendszeresen eszik, imádja is :)

Több fajta fésűje is van, van ahol szereti ha fésülöm van ahol nem :P Eléggé akaratok egy macska.

Én is megrökönyödtem amikor láttam azt a képet, de azért elgondolkodtatott, hogy lehet, hogy a vedlés miatt leszedték a maradék szőrt is...

De így legalább megspórolom az állatorvost. Szóval köszi még egyszer a válaszokat.

2012. jan. 30. 20:26
 8/8 A kérdező kommentje:
akaratos
2012. jan. 30. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!