Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Körülbelül egy éve van meg a...

Körülbelül egy éve van meg a macskánk és most elgondolkodtunk rajta, hogy szeretnénk mellé egy társat. Vajon hogy fogadná? Kijönnének egymással?

Figyelt kérdés

Nem sokára betölti első életévét ragdoll kandúrunk és annyira szeretjük, hogy most elgondolkodtunk mellé egy újabb kiscicán. Nem tudom, ez mennyire fontos, de azért leírom, hogy valószínű az új jövevény fajtája szintén ragdoll, esetleg birman lenne.

Viszont mivel nem vagyunk tapasztalt macskatartók, és egy cicánál több eddig egyszerre sosem volt nekünk, nem tudjuk mennyire jönnének ki egymással. Riválisként, betolakodóként fogadná házi kedvencünk az új cicát vagy társként? Elvégre egy éve csak az övé a terep nálunk, nem kellett senkivel közösködnie. Előfordulhat, hogy bántaná, annak ellenére, hogy még csak egy kölyökmacskáról van szó? Befolyásolja e a helyzetet, hogy az új cica nőstény vagy kandúr lenne?

Leírok pár fontos körülményt, ami befolyásolhatja a helyzetet:

- Egy 2,5 szobás panellakásban élünk, így összezárva, viszonylag kis helyen kéne osztozkodniuk a cicáknak.

- Cicánk emberekkel (ismerősökkel, idegenekkel) egyaránt játékosan, kedvesen, barátságosan, érdeklődően viselkedik. Egy két játék közbeni kis karmoláson kívül, soha nem ártott senkinek.

- Le szoktuk vinni sétálni, terepszemlét tartani és ilyenkor:

Ha kutyákkal találkozott, kivétel nélkül mindig morgott, fújt rájuk.

Ha más macskákkal találkozott, többnyire hidegen hagyta őt, rájuk sem nézett.

- Cicánk még nincs ivartalanítvae és most hogy egy társon gondolkodunk neki, nem is tudjuk hogy mi lenne a helyes döntés. (Tenyészteni semmiképpen nem szeretnénk őket!)


2012. febr. 22. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni. Nálunk az egyik macska(1. számú) egy másikat(2. számú) öt év alatt sem fogadott el. Mostanság lett egy újabb, az meg a 2. számú kb. egy hét alatt nagyon összetartóak lettek, sőt még az egyes számú macska is megkedvelte az újat. Holott egymásra meg az 1. és 2. számú egyáltalán nem nyitott.
2012. febr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Nem könnyű dolog.Nekem 6 éves az ivartalanított kandúrom.Januárban kapott egy 1,5 éves "asszonykát",aki még ivaros.

Menhelyi mind a kettő,de a kandúr már 3 éve van nálunk.Plussz egy kutyus.Az első nap a kandúr szó szerint ordított,de mindig ment utána.Ma már sokszor együtt alszanak,mosdatják egymást de még néha átmennek ninjába.A kutya meg mint egy békebíró.Lakás cicák.A kandúr nem igazán változott meg.

2012. febr. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem már elég sok cicám volt (illetve gyerekkoromban a családomnak), és ezzel még sosem volt gondunk. Az első saját cicám 1 éves volt, amikor lett egy kiscicánk, kb. 2 hétig szokták egymást, azután együtt aludtak, mosdatta, tanítgatta az "öreg" a kicsit. Ez a "kicsi" ma már 13 éves, többször velem költözött, és most ősszel befogadtunk egy új kiscicát. Kb. 1 hét alatt összebarátkoztak, most a kis siheder egyfolytában az öreg cicánkat gyömöszöli.

Jó, ha van egy felnőtt cica, amikor odakerül egy kiscica, nálunk megtanította, hova kell pisilni, játszik vele, mosdatja. Nekem legalábbis csak pozitív tapasztalataim vannak.

2012. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is az egy éves cicám mellé hozta új kiscicát. A lakás csak 40 nm. Az első három napban folyton fújt a kicsire, pofozgatta, üldözte. Otthon voltam velük ebben az időszakban, hogy ne legyen baj. Aztán a negyedik nap már együtt aludtak, mosdatták egymást. Ez három éve volt,azóta is jóbarátok. :)

Ha jön új cica, mindenképp ivartalaníts! Az csökkenti a rivalizálást. Lehetőleg minél hamarabb, mert minimum egy hónap amig véglegesen megváltozik ivartalanítás után a cicád hormonháztartása.

2012. febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!