Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma fogadtam örökbe egy 2 éves...

Ma fogadtam örökbe egy 2 éves cicát, a lakást már nagyjából felfedezte, de ha hozzászólok, vagy ránézek, akkor morog és fúj rám. Mikor fogja ezt abbahagyni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 25. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Hát az rajtad múlik és rajta.


Meg kell barátkoznotok egymással!

2012. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagysz neki időt, nem próbálsz kontaktusba lépni vele ha ő nem akarja, csak kedvesen beszélsz hozzá, előbb-utóbb rájön, hogy nem akarod bántani.
2012. febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előzőekhez. Nekem két mentett cicám van, egy év különbséggel kerültek hozzánk, ők is fiatal felnőttek. Hagytam, hogy a saját tempójukban közeledjenek hozzánk. Akit másodszor hoztunk, annyira kis bántalmozott volt az előző helyén, hogy mikor meghoztuk,egy hétig ki sem jött az ágyam alól, oda tettem neki enni-, innivalót, az ágy mellé almosdobozt.Hónapokig berohant az ágy alá, ha valaki jött. Most már másfél éve van itt, tőlünk nem fél, de idegentől még mindig elbújik. A régebben itt levőt lehet simogatni, szeretgetni, de nem ül az ölembe. Elfogadtam őt olyannak. Sajnos, nem ismerjük az előéletüket, így apránként kell összeszokni velük.
2012. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
még arra gondoltam, hogy nem adok neki kaját, mert ha nagyon éhes lesz úgyis odajön kérni, nem? ez elég sok állatnál bevált módszer
2012. febr. 26. 08:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Étel megvonással azt éred el, hogy még nehezebben szelídül. A macskák hajlamosak éheztetni magukat, de 3-4 napi éhezésnél elkezdi lebontani a testzsírját a máján keresztül, amitől zsírmáj alakul ki és elpusztul Hidd el, pár hét alatt, türelemmel sokkal többet érsz el. Kezeld úgy, mintha semmi problémád nem lenne vele, közeledni fog.
2012. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!