Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudtok mondani igazi lakásban...

Tudtok mondani igazi lakásban tartható cica fajtát?

Figyelt kérdés

Egy 25 négyzetméteres garzonban lakunk, és szeretnék cicát tartani. Olyan fajtát szeretnék, amelyiknek nem teher a kis lakás. Nagyon vékonyak a falak ezért csendes cicát szeretnék választani (pl. sziámiról hallottam, hogy nagyon beszédes, ezért bár nagyon teszik azt hiszem nem lenne számomra jó választás). Illetve olyan fajtát szeretnék ami kevésbé hullajtja a szőrét.

Tudom nem egyszerű, de ha nincs kifejezetten olyan fajta, amire ez a leírás illik, akkor örökbe fogadok egy házi cicát.

Szeretném, ha ő is jól érezné magát nálunk és a párom is megbarátkozna vele:)


2012. márc. 6. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

A perzsa csendes is, lusta is.

Nekem is kis lakásban volt, alig akart játszani, szinte csak aludt egész nap.

Viszont a szőrét hullajtja.

2012. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ragdoll (rongybaba cica), vagy rex, ami kopasz. Ha pici korától hozzászoktatod a furminátor nevű fésűhöz a macskát, nem lesz szőr a házban. Én mindig virslifalatkákkal etettem közben, így megszerette.
2012. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát,szerintem is perzsa cica.Mindegyik hullajtja a szőrét.

Én csak a házi ivartalanított kandúrról tudok nyilatkozni.Igaz többek szerint is félperzsa volt.Pici korában hoztuk,de nem lehetett vele bírni.Vadászösztönei miatt hajnalok hajnalán kezdte kaparni az ágy alját,ki akart menni,holott sosem járt kinnt.Hiába fárasztottuk le napközben,több órányi játék után is,szökni akart mindíg.Nyávogott az ajtó előtt,éjszaka randalirozott a lakásban.Ha levittük az udvarra attól meg félt.Sosem volt bújos,pedig soha nem bántottuk.Megkapott mindent.Halom cucca volt.Napközben az erkélyen nézelődött.Gyakran azért maradtam otthon,hogy ne legyen egyedül.Párommal is sokat veszekedtünk ekkor,holott soha nem szoktunk.Már nem bírtuk,és sajnáltuk is,így minden cuccával együtt elajándékoztuk őt,egy kertes családiházba szobacicának másfél évesen.Állítólag eleinte nagyon félt.Vissza is akartam hozni,nagyon nehezen bírtam ki.De két hét után már elvolt.Állítólag mostanra már az udvaron játszik,és a lakásban teljesen nyugott,hízelgős cica.Bízom benne,hogy tényleg így van,és boldog.

Azért írtam ezt le,hogy jól gondoljátok meg,mert sajnos ilyen is van.A perzsa cica talán nem ilyen?Nem tudom.

Bízom benne,hogy ti nem ilyen cicust fogtok ki.Bár mindegyik öntörvényű,és bennük van a vadászösztön is.Ha van időtök,én inkább a szobakutyust ajánlanám.Őt lehet nevelni,hűséges,odaadó társ tud lenni.Cserébe napi 3X kell levinni.De lehet többször is. :-) Lehet tanítani,és alkalmazkodik a gazdi szokásaihoz.

Persze ez csak az én véleményem!Sok sikert!Csupa jóindulattal írtam mindezt!

2012. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem "sima" házi cicám van, panelban. Igaz ez kicsit nagyobb (55négyzetméter), de nagyon jól elvan. Futkározik sokat, régen éjszakára bezártam magam mellé a szobába, hogy hagyja a szülőket aludni. Azt is jól bírta, bár néha "megbolondult", akkor kommandózott, futkározott ide oda. Szórakoztató volt. :D Most már felnőtt cica, ezért éjszaka inkább alszik, nyitva van az ajtó. De néha reggel arra ébredek, hogy megint rajtam ugrál. Nem nagyon hullatja a szőrét, mondjuk én kétnaponta porszívózok, tehát amúgy sem lenne feltűnő. Nagyon imádom:))
2012. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg a perzsa és a házi cica között ingadozom. Utána olvastam a fajtatiszta cicáknak és tenyésztőtől venni nem lenne pénzem (50-100 ezer) szaporítótól pedig nem szeretnék, (perzsa cica elterjedtebb ezért tenyésztőnél is olcsóbb) mert nem élném túl, ha még egy állatom elpusztulna, vagy néznem kéne, hogy beteg és szenved. Amúgy is annyi házi cica van, aki gazdira vár. Viszont 3 hónap körülit szeretnék, és a menhelyekkel kapcsolatban is vannak fenntartásaim (tudom hogy vannak jó menhelyek és meg is fogok nézni néhányat, de sem anyagilag sem érzelmileg nem vagyok kész egy beteg állatra, bár a szívem szakad meg értük:(((
2012. márc. 7. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz körül a menhelyeken.Nem minden állat beteg a menhelyeken.Sőt őket úgy lehet csak örökbe fogadni,hogy átesnek vizsgálaton,oltásokon,ha annyi idős még ivartalanításon is.És meg menthetsz vele egy életet,ha onnan veszed magadhoz.
2012. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!