Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eléggé hapcizik a macskám és...

Eléggé hapcizik a macskám és folyik is az orra, hogyan gyógyítsam? SOS!

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy a kinti cicám hapcizik, kb. minden percben egyet kettőt, de most már nem olyan sűrűn és átlátszó színű orrváladék is folyik az orrából. Mitől lehet? Hogyan gyógyítsam? :( Kérlek segítsetek!!!!

2012. márc. 10. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Macskanáthának hívják, és halálos.

Orvoshoz kell vinned, vagy kicsi a valószínűsége, hogy túléli.

2012. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
JESSZUSOM :OO és és ha elmúlik esetleg holnapra akkor..?
2012. márc. 10. 13:22
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem csipás a szeme!
2012. márc. 10. 13:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Túloz az első, a macskanátha halálos is lehet (többfajta vírus is okozhat a macskáknál náthát), de az esetek nagy részében magától, szövődménymentesen meggyógyul. Ha dokitól kap egy antibiotikumos-vitaminos koktélt, akkor meg pláne nagyon hamar elmúlik. Szóval nem kell kétségbeesni.
2012. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
figyelj rá hogy az orra ne duguljon el mert akkor nem érzi a szagokat és nem tud enni. Próbáld meg meleg helyre addig be csukni pl.: lakás, kazánház... a náthával nem lehet mit tenni ha te is náthás vagy akkor te se tudod elállítani csak max orr csepett használsz szóval várj hogy meg gyógyuljon
2012. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm szépen! :) Szóval, ha pl.4 napon belül nem múlik el, elvigyem a dokihoz?
2012. márc. 10. 13:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben már hétfőn elvinném.
2012. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Lizi 40 ***** válasza:
Az én cicámnak is ezek voltak a tünetei a doki adott neki antibiotikumos injekciót és másnapra már láthatólag jobban volt, de ez macska nátha egyik alvírusa. Minél előbb vidd el dokihoz ő megállapítja!!!
2012. márc. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló. Telefonáltam az orvosnak, hogy mi legyen, bevigyem vagy se, azt mondta, hogy amíg a folyadék ami az orrából jön tiszta, addig nincs nagy baj, akár magától is elmúlhat, de ha úgy látom, hogy nem javul pár napon belül, akkor mindenképpen vigyem be. Nálunk elmúlt, de abban a pár napban nem mehetett ki és a kispajtást is külön zártam tőle, nehogy ő is elkapja.

Hogy van a cica?

2012. márc. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül halálos, de súlyos szövödményei lehetnek. Kérlek vidd dokihoz, egy szuri és egy antibiotikum kúra helyre hozza.
2012. márc. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!