Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak begyulladt a...

A cicámnak begyulladt a szeme, kamilláztam neki, de sajnos elbóklászolt valahova és azóta valami fehérhártya szerűség borítja a szemgolyóját. Komoly baja lehet vagy egyszerű szemgyuladdása?

Figyelt kérdés
Sajnos a dokit anyagi gond miatt még nem tudtam kihívni,ez kb. 1 hete kezdődött( a gyulladás), látszik a fehér valami alatt az eredeti szemszíne, de sajnos nem múlik neki a gyulladás pedig naponta 3x borogatom neki, ugye nem fog megvakulni?
2012. márc. 25. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

vidd el az allatorvoshoz

kutyaknal is fordul elo ilyen,konnyen lehet hogy kifordult a konnymirigye,ez nem nagy baj megmutik es olyan gyonyoru a szeme mint regen

2012. márc. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem hiszem hogy megvakul

de kimeld ot nagyon ne hagyd hogy erolkodjon

hol van a hartya a szemen??

2012. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van valami harmadik szemhéjuk is a macskáknak, ha jól tudom. Nem az lehet?Kérdezz meg egy online állatorvost, ha nincs pénzed rendesre.www.haziallat.hu
2012. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát a hártya a szeme legaljáról jött föl neki de ahogy kamilláztam az szépen visszahúzódott neki, de aztán átment a szomszédba és úgy jött haza hogy az egész szemgolyóján valami ilyen hájog vagy nemis tudom hogy micsoda az de az lett a szemén meg a szemgolyója közepén olyan van neki mintha egy buborék lenne, láttam h csipa,próbáltam neki kikamillázni, de nem múlik el neki sajnos, de látom azalatt a fehéres réteg alatt a szeme színét, szal nem tudom hogy mi az és hogy szedte össze, remélem nem fog sokpénzbe kerülni, mert sajnos anyagilag nem állunk a csúcsok magaslatán,de imádom őt és nem akarok elveszíteni.
2012. márc. 25. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem az állatorvos neonycin szemcseppet írt ki a cicám szemgyulladására. Emberi gyógyszertárban kellett kiváltani. Napi 3 szor 2 cseppet kellett neki adnom. Nem tudom lehet-e recept nélkül kapni de a saját orvosoddal is ki tudod íratni, nem drága 2-300 ft kb. De ha szeretnéd elpostázom az cseppet, nekem nincs már rá szükségem.
2012. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűség szerint szaruhártya sérülése van és az a fehér a szemén homály.(?)Ciloxan szemcsepp a gyulladásra, Corneregél(1500) a homályra és ne kamillázd hanem körömvirágteával(pár száz ft) mosd!Egyedül a ciloxan vényköteles!ára kb 1200 ft.Ha nem tudod anyagi okokból orvosnak megmutatni akkor ezekkel sikeresebben tudod kezlni mint a kamillával,remélem elkezd javulni a cica szeme!Amíg kezeled nem tudod lakásban tartani a szennyeződések elkerülée végett?
2012. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom lakásban tartani mert anyu allergiás a macskaszőrre. De ma már néztem neki a szemét és sajnos már nem látom az eredeti szemszínét? Már nagyon elkéstem vele és megvakul vagy még pár napig tudom kezelni neki és rendbejön?
2012. márc. 26. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem jó hír :( Valahogy látni kéne egy orvosnak,de az elmondottak alapján sanszos,hogy már nem fog látni arra a szemére innentől már csak a szemgolyót lehet megmenteni.Ahogy tudod vidd orvoshoz,de szerintem az is lehetséges,hogy kikell venni a szemét a fertőzések elkerülése érdekében.
2012. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van jó hírem de azért kérlek drukkoljatok a cicusért. elvittem a dokihoz kapott injekciót ami csak 500 ft-ba került. És azt mondta az orvos hogy szerdán kap még1 injekciót és onnantól kezdve márcsak az ő szervezetén múlik, szal nem bizti hogy megvakul szal drukkoljatok Bagiráért kérlek, és nagyon köszönöm a segítségeteket. Jó tudni hogy vannak még emberek akikre számíthat az ember pedig nemis ismeri őketXDXDXD
2012. márc. 26. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!