Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám kivakarta a fülét...

A macskám kivakarta a fülét és tiszta véres neki, de nem hagyja hogy megmossuk, meg fültisztító cseppet rakjunk bele. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

le kell fogni és bele kell rakni.

Az állattartás legalapvetőbb szabálya,hogy annyira kezelni kell tudnom az állatot, hogyha orvosi kezelést kap (akár fájdalmasat is) azt elviselje. Ez akár az életét is megmentheti

2012. ápr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, és mi próbálkozunk is, csak ilyenkor nyávog, harap, karmol, és egyszerűen lehetetlen lefogni. :(
2012. ápr. 7. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én macskámnak is volt fülgyulladása, napi 3x kellett csepegtetnem a fülébe, gondold el :D

Először - több- kevesebb sikerrel - ketten próbáltuk lefogni a barátommal, de aztán kidolgoztam egy jobb módszert. Letérdelsz a földre, megfogod a macskát, a lábad közé rakod, és leülsz a sarkadra. NEM a macskára ülsz!!!, hanem a sarkadra, de a macska nem fog tudni mozogni, és ha ügyes vagy, elmenekülni, karmolni sem! És akkor szépen kipucolod a fülét, és csepegtetsz bele.

Ha nem javul, vidd állatorvoshoz!

2012. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Seal80 válasza:
Ha a macska véresre vakarja a fülét, az több mint valószínű, hogy allergiás reakcióra utal. Mondanám, hogy vidd el allergiavizsgálatra, de az akár százezres tétel is lehet. A lehető legjobb amit tehetsz vele, hogy olyan táppal eteted, ami nem tartalmaz baromfitól származó fehérjéket, és akkor legkésőbb pár napon belül, már nem fog annyira vakarózni, de ahhoz, hogy teljesen kiürüljön a szervezetéből ez a fajta fehérje, 7-8 hétre van szükség.
2012. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,a macska már teljesen jól van. Valószínűleg valami bolha-szerűt szedhetett össze, mert beszórtuk bolhairtóval és azóta teljesen jól van. :)

Hála istennek nem allergiás reakció volt, de először én is azt hittem, és meg is ijedtem rendesen.:) Ment a zöld mindenkinek!

2012. ápr. 9. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha a macska véresre vakarja a fülét, az több mint valószínű, hogy allergiás reakcióra utal."


Sima gyulladástól, atkától is tehet ilyet. (De ha a tisztítástól nem javul, persze allergiára is kell gondolni.)

2012. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!