Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskamentának mi köze a...

A macskamentának mi köze a macskagyökérhez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Macskamenta spray-t szeretnék, de a leírás szerint: "Trixie macskamenta spray: macskagyökér levél kivonatot tartalmazó spray"

A macskagyökér wikipédia és egyéb netes források szerint totál más növény, mint a macskamenta, úgyhogy nem értem!


2012. ápr. 7. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a spray és ugyanaz az illat mint a növény és a cicák reakciója is ugyanaz :) Én a játékaikra szoktam fújni :)(annyi az előnye,hogy nem tudják szétszorni mint a szárított növényt és gazdaságos is)
2012. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!:))) Akkor lehet, hogy csak elírták.

Én is ezért szeretném megvenni amúgy, mert most láttam ezt a videót és muszáj!:)) :


http://www.youtube.com/watch?v=nCzYa0tV0dc&list=UUcftblae5aE..

2012. ápr. 7. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a hatása.
2012. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na, nekem van mind a kettő a kertben, nem ugyanaz, da a cicák imádják mindkettőt.


Ha megnézed a spray dobozát, akkor a német leírásban (az enyémen az van)Extrakt aus catnip-blättern, az összetevőknél Extrakt aus Katzenminze szerepel. A catnip-blättern macskamenta-leveleket, a Katzenminze is macskamentát jelent. Lehetne még esetleg Katzenspielzeug-nak fordítani, az is macskamenta.


Úgyhogy ez van a dobozon, valami gyökér fordította a catnip-blätternt macskagyökér leveleknek.


Itt a leírás a növény és a macska kapcsolatáról:

[link]


Amúgy nagy hülyeséget nem csinált, mert a macskagyökér (Valeriana officinale) hatása hasonló, bár tök más növény, más a hatóanyaga. (Szerintem ő csak ezt ismerte, azt hitte egyről van szó.)


Ennek a gyökere az embereknél is alkalmazható Valeriana tabletta (nyugtató) egyetlen alapanyaga, bioboltban por alakban is kapható.

[link]

2012. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És nem jár a kertedbe a környék összes macskája?
2012. ápr. 8. 02:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt majdnem minden kertben van, és amint írtam, a cicák imádják. De nekem nincs cicám, a szomszédból jönnek!
2012. ápr. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!