Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta cica lenne...

Milyen fajta cica lenne számunkra a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Benti macskát szeretnénk, csak felügyelet mellett lenne kiengedve az udvarra. Én egész nap itthon vagyok, tehát nagyon ritkán lenne egyedül. A következő 5 évben ez még biztosan így lesz. 2 gyermekem van, 3 és 8 évesek, ezért jó lenne egy olyan fajta, ami szeret ölben lenni és szereti ha folyamatosan simogatják. :)

Szerintetek melyik fajta lenne a legjobb?

Gondoltam arra is, hogy menhelyről fogadnánk örökbe kiscicát, de azt túl kockázatosnak tartom. Hiszen ki tudja milyen természetű lesz felnőtt korára.?

Szívesen fogadnék hasznos tanácsokat ezzel kapcsolatba.


2012. ápr. 16. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Szia:)

Szerintem ha játszani is szeretnétek vele meg, hogy ölbe is legyen, a whiskas(brit,rövid/hosszúszőrű) cicus a legalkalmasabb.

Mondanám még a perzsát de lusták nagyon:(

Itt is egy kép: [link]

Nem tudom hogy vagy vele, de én rögtön beleszerettem:)

2012. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisgyerek mellé kockázatos a kölyökcica, mert a gyerekek is és a cica is megsérülhetnek. Ideálisabb a fiatal felnőtt macska. A menhelyen lévő macskáknak csak egy része az, aki kóbor volt és ismeretlen előéletű. Nagyon sok cica van, akinek meghalt a gazdija, elköltöztek vagy felelőtlen otthoni szaporítás eredményei. Szóval a menhelyeken is bőven van biztonsággal befogadható cica. Ráadásul sok menhelyi cica ideiglenes befogadóknál él családban, így teljesen szocializált, tökéletesen előnevelt, kész és problémamentes.
2012. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen egy macskánál sem lehet biztosra tudni, hogy milyen jellemű lesz. Éppen ezért, én azt mondanám, fogadjatok örökbe egy felnőtt cicust.

Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de gyakran előfordul, hogy tenyészetek adnak el (ivartalanítva) felnőtt cicusokat. Általában akkor van ez, ha a többiek nem fogadják be őt, vagy már leellett bizonyos mennyiségű almot és már nem tenyésztik tovább. Ez azért is jó, mert az illető biztosra meg tudja mondani, milyen a cica jelleme, ivartalanítva kapod és lesz egy gyönyörű, fajtatiszta törzskönyves cicusod.

Persze, ha erre nincs kereted, marad a menhely. Persze magadhoz vehetsz kölyköt is, de azzal vállalnod kell a kockázatot, hogy nem lesz olyan jellemű, mint amilyet te szerettél volna.

2012. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyrekek mellé csak kölyköt vagy gyerekbarát felnőtt cicát válassz.Igazából nem fajta függőek az elvárásaid.Egy menhelyi cica ugyanannyi szeretetet tud adni mint pl egy perzsa ez csak hozzáállás kérdése és fontos,hogy milyen közegbe nől fel a cica,mennyit foglalkoztok vele.Gyerekekkel ellátogatsz egy menhelyre és kiválasztjátok a cicát :)
2012. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Első vagyok,még egy nagyon fontos dolog, már velem is megtörtént.A cicát nagyon kevés időre engedd ki,mert kiszokik..Nekem is éjszakánként is nyávogott mert az úrfi kiakart menni..Aztán végül kinticica lett:(
2012. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen nevelés kérdése. Semmi köze a fajtához. Nekem volt egy cicám, kölyök korában szedtem össze. Kinti benti macska volt, imádott bent lenni. Mindenre meg lehetett tanítani. Az ágy tabu volt. Akkor is, ha nem voltunk ott. Kaját nem lopott. Pisi kakit, kimenést úgy jelezte, hogy leült az ajtóba. Meg volt még pár szabályunk, amit következetesen betartottunk. A lényeg, hogy KÖVETKEZETESNEK kell lenni. Ha egyszer valamit megtiltottál, azt mindig tiltani kell. Fegyelmezni úgy szabad, hogy a rossz cselekvést rögtön megtorlod. 1-2 alkalom után megtanulja. Jah, és ha egyszer lemaradtál a hülyeségéről, utána már nem tudod megtiltani.
2012. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!