Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes a cicám, kb 5-6 hét...

3 hetes a cicám, kb 5-6 hét múlva tervezem hazahozni. Benti cica lenne, hogyan tudom rászoktatni a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha hazaértetek, belerakod a wc-jébe, esetleg kaparsz egy kicsit a lábával, hogy tudja, azt lehet kaparni... (Ha onnan kezdi a lakás megismerését, akkor vissza is fog találni)


A mieinknek (3 hete hoztuk) ennyi elég volt...


de azért figyeld az első pár órában, és ha nagyon látszik, hogy helyet keres, akkor vidd oda...

2009. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én 8hetes cicámnak kb. 3-4 nap kellett, hogy "tudatososdjon benne" az alomhasználat fontossága:) Én úgy csináltam, hogy az első 2-3 napban (ha kellett-ha nem) sokszor rátettem az alomra és a kis mancsával finoman elkezdtem kapargálni az almot. Így rögzült benne, hogy oda el lehet ásni a "csomagot" (mert ugye ők ösztönösen mindig elkaparják). Meghát máshol ugye nem is tudott volna ásni, mert én is lakásban tartom - próbálkozott a virágágyással is néhányszor, de elzavartam, vagy felvettem az ölembe és rátettem az alomra :)

Készülj fel rá, hogy a szoktatás alatt 1-2szer elő fog fordulni, hogy becsúszik a pisi (ekkor alaposan töröld fel, nehogy érezze a szagát!), de hidd el, nem vészes! Okosak, gyorsan tanulnak! Türelem... :D Sok sikert!

2009. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 6 hetesen hoztam el a kiscicámat. Elég volt annyi, hogy amikor elöször láttam, hogy kapargálja a földet (kaja után érdemes figyelni), rátetem az alomra, és meg is voltunk. :) Azóta sem pisilt be egyszer sem! A cicák kényesek a higiéniára, könnyen tanulnak ilyesmit. :)
2009. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia az én kis cicám 8 hetes éls egy hete hoztam el ragd be az alomba ha látod wc-znie kell ha pedig nem sikerül és a lakásba piszkit úgyan azt kell alkalmazni mint a kiskutyáknál picit bele kell nyomni az orrukat és utána az alomba rakni a piszkával együtt persze nem pisire gondolok hidd el ez beválik legalábbis az én kétmacskámnál be vált a nagynál anno és a picinél is remélem sikerül szobatisztává nevelned...
2009. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!