Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos cica megszelídíthető?

2 hónapos cica megszelídíthető?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos cicám, tegnap hoztam a gazdájától. Már akkor is nehezen megfogható volt, azóta pedig mindig fúj és morog ha a közelébe megy bárki is, elbújik a fotel alá ágy mögé és csak nyávog!

Tudom most azért sír mert kiragadtuk a környezetéből és hiányzik neki a családja!

Ez úgy tudom napokon belül megszűnik! Jól tudom?

De lesz belőle "édes kiscicus", aki megfogható, simogatható, és hallgat a hívásra?

Vagy inkább most adjuk vissza az előző gazdájának?


2009. jún. 24. 08:21
 1/8 A kérdező kommentje:
És hogyan könnyíthetném meg a anyától való elszakadást, hogy ne sírjon ennyire?
2009. jún. 24. 08:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lesz belőle jó kiscica, de nem 1-2 nap alatt. Várd ki türelemmel, és majd menni fog magától. Nemsokára rájön, hogy nem akartok neki semmi rosszat.

Egyébként a nevére nem fog hallgatni, csak ha ő is úgy gondolja. De olyankor bárminek hívhatod, tudni fogja, hogy róla van szó.

2009. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard megfogni, csak legyél a közelében hogy megszokjon téged. Mindig te adjál neki enni és közben modogasd a nevét egyél "nnnn", ne félj "nnnn" stb. Viszont arra számits, hogy a cica nem mindig jönn, ha hivod, csak ha kedve van hozzá.


Ahhoz, hogy szelid legyen és megszojon nálad, nem elég néhány nap, ne legyé türelmetlen. Visszaadni nem lenne jó, csak megzavarná, hogy ide-oda hurcolják.

2009. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Türelem, nagy trauma volt neki,hogy kiszakítottátok a jól megszokott környeztéből. Adj neki időt, hogy hozzád szokjon. Lehet hogy nem 1-2 nap lesz, de ha szeretettel bánsz vele, odafigyelsz rá, akkor tudni fogja hogy megbízhat benned, és nem lesz ilyen kis goromba! :) Pl. sz én cicám is ilyen volt amikor elhoztuk, de hamar beilleszkedett! :) Nyugi!
2009. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Türelem és nyugalom a cica részére, hamar megszokja, hogy jó helyen van:). Néha próbálj neki egy kis zsinórt huzogatni, de csak óvatosan lassan, ne csinálj hirtelen mozdulatokat. Minél hirtelenebb vagy, annál rosszabb és ezt ne felejtsd el! És ne akard mindenáron édes-aranyos cicává nevelni, majd az lesz, csak nyugalom vele és körülötte. Nemsokára magától fog hozzád menni.:)
2009. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nyugi hozzzád fog szokni... ha olyan lesz mint a mi cicánk (igaz hogy kinti cica)akkor le se lehet vakarni magadról mindig ott lesz a lábad alatt!!! de vigyázz rá!!! be fog hamar illeszkedni.. de a többiek már mindent leírtak előttem
2009. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És nem tudjátok véletlenül hogy a cica tényleg akkor érzi otthon magát ha már mosdik? Mintha valahol ezt hallottam volna de nem vagyok benne biztos.
2009. jún. 24. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a cica elkezd mosdani, akkor már nem érzi magát nagyon idegesnek. Az, hogy mikortól érzi magát otthon, azt nem lehet igy megállapitani, de ahhoz hosszabb idö - több hét - kell.
2009. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!