Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nincs komolyabb baja a...

Ugye nincs komolyabb baja a macskámnak? (folytatás lent)

Figyelt kérdés
... ha eszik, mosakszik, hízeleg és dorombol? Mert ezen kívül elég lassan és megfontoltan lépeget. Úgy tűnik kíméli az egyik hátsó lábát (de nem sántít). Hosszúszőrű, ezért sok mindent nem látok rajta, viszont átsimogattam és nem nyivákolt nagyon semmire, csak nagyjából a szokásos "engedj el" hangján. Ritkán szokott lesérülni, ezért nem vagyok ebben "gyakorlott". Vigyem dokihoz, vagy nincs miért aggódnom?

2012. máj. 9. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor alszik, pihen valahol akkor nézd meg a hátsó lábait óvatosan a szőrt nyisd szét és ha találsz sebet akkor nem nagyon lesz baja de egy kis fertőtlenités nem fog gondot okozni.Ha nem látsz sebet akkor tapingasd hátha találsz duzanatot.Ha azt se találsz 1-2 hétig még ne vidd orvoshoz de ha nem javul vidd el.
2012. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs miért aggódnod! Lehet, hogy rosszul ugrott és meghúzta és megütötte egy kicsit az egyik lábát, pár nap alatt rendbejön. Egyébként minél idősebb egy cica annál lassabban és megfontoltabban lépeget:) Ha fiatal, akkor csak egy kis zúzódás vagy húzódás lehet, de ezzel úgyse tud mit csinálni az állatorvos, úgyhogy tényleg nincs ok az aggodalomra.
2012. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul és jobb esetben csak meghúzódott, rosszabb esetben részleges izomszakadása is lehet. Mutasd meg orvosnak, ad neki fájdalomcsillapítót és gyulladáscsökkentőt. Enyémnek is volt, 4 e. Ft-ba került az egész.
2012. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kimaradt az "ugrott"
2012. máj. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

amíg normálisan eszik, tisztálkodik és jó kedve van, ne aggódj, nincs komolyabb baja. Ha bármi változna, azért vidd el dokihoz. De szerintem is inkább csak egy kis húzódás. amikor kényelmesen fekszik, vagy félálomban/álomban van, próbáld kicsit mozgatni a lábát, nagyon-nagyon óvatosan és nézd, hogy reagál. de azért ne sokat maceráld. :)

Jobbulást!

2012. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tücsök cicámat egyszer úgy kellett leszednem a fáról! Előtte nap már a bal hátsóra kicsit sántított! :( Mikor leszedtem a fáról,iszonyatosan nyávogott,nagyon sírt! Alig bírt ráállni,inkább csak 3 lábon közlekedett! Elmászott a bokor aljába,és ott volt 1 órát! Aztán láttam,hogy megy a ház mögé,de akkor már a jobb lába sem bírta el! :( Gondoltam orvos! Mire kiértem,eltűnt a cicám! Egy hétig szomorkodtam,hogy elpusztult,és aztán megjelent,futkározva! :) Ez után neki állt enni,bepótolta az egy hetet,és azóta is velünk ficánkol! :)
2012. máj. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta a macseknak szerencsére már kutya baja! :) Valószínűleg csak valami enyhébb húzódás lehetett.
2012. máj. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!