Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen időközönként kell a...

Milyen időközönként kell a kiscicáknak székletet produkálnia? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A munkahelyemen találtam 3 kiscicát, körülbelül 3 hetesek lehetnek, a szemük nyitva van és foguk is kint van már. Eléggé ki voltak éhezve, de az elmúlt 3 napban sokat fejlődtek, esznek szépen, nem sírnak, mosdatáskor vizelet is van, de mióta nálam vannak (3 napja) székletet nem igazán láttam tőlük. Az egyiknél volt egy nagyobb adag, de azóta sem. Jelenleg tojás sárgájás, mézes, kevés májkrémes tejet kapnak, mivel tápszert nem tudtam szerezni. A hasuk nincs felpuffadva és elevenek is, de kicsit aggaszt, hogy nincs széklet. Érdekelne, hogy ez nem probléma-e, és ha baj, akkor mivel lehetne késztetni, hogy produkáljon valamit? Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 12. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen pici cicáknál még elő kell segíteni a bélműködést a pocak és a végbélnyílás masszírozásával étkezések után. Nedves, puha, meleg ronggyal kell simizni a fenti testrészeket.
2012. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez meg is történik minden étkezés után, vizelet jön is tőlük, de széklet nem. Épp ezért aggódok, mert napok óta semmi, csak pisi...
2012. máj. 13. 18:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, de leírom hogyan, hátha másnak is segítek vele. Sok háziállatokkal foglalkozó oldalt átnéztem és az egyiken azt tanácsolták, hogy adjunk beöntést a cicának ha nincs széklet. Meghozta a várt eredményt. A beöntést langyos szappanos vízzel és egy kicsi fecskendővel kell elvégezni, majd NEM erősen nyomva, de határozott körkörös mozdulatokkal egy nedves vattával dörzsölni kell a kicsi fenekét. Szerencsére 5-10 perc után volt székletük.
2012. máj. 13. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!