Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kockáztatnátok?

Kockáztatnátok?

Figyelt kérdés
Ha megtetszett nektek egy cica, és nincs tesztelve egyik szülője sem. Mernétek kockáztatni?

2012. máj. 23. 15:41
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
Attól függ, hogy árban mit mutat a cica!
2012. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A normál ár felét kb. :D
2012. máj. 23. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

egyértelműen nem ha semmi garancia nincs rá,hogy egészséges.

A magyarokra jellemző,hogy occsó legyen és más nem számít,de kiverik a hisztit ha baj van..

2012. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
Sok mindentől függ. Vértesztet havonta lehetne csináltatni, ami hivatalos. El kell menni, meg kell nézni, anyát, apát, tartási körülményt, kapsz e szerződést, törzskönyvet, oltásai megvannak e.
2012. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer kockáztattam... tudtam, hogy nem szabadna, de... beleszerettem a kicsibe, ahogy nézett, ahogy az ölembe feküdt, kész voltam tőle teljesen. Gondolkodási időt kértem, majd visszamentem és elhoztam, beoltattam, együtt aludtunk, mindent megtettem érte. 3 hét múlva ahogy reggel ébredés után ment ki a szobámból összeesett. Rohantam az orvoshoz vele, infúzióra tette, mindenféle injekciót kapott, délutánra mégis meghalt.

Soha, de soha ne érezd az a fájdalmat, amit én akkor átéltem!

Írtam a "tenyésztőnek", a többi kicsi is meghalt. Eléggé Fip/Felv gyanús volt a helyzet, de lelkileg nem bírtam volna, hogy még fel is boncolják. A "tenyésztő" felajánlotta, hogy hozzak el tőle egy másik macskát, úgyis most született még egy alom. Eszem ágába se volt, ilyet soha többet!!! Fél év múlva felszámolta a tenyészetet, teljes szívemből remélem hogy ivartalanítva adta el őket.


Igenis gyűjtögess egy rendes tk-es, szűrt macskára, tanulj az én hibámból kérlek...

2012. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az ár feléért vagy olcsóbban adnak állatot, akkor biztos lehetsz benne, hogy szaporítóval van dolgod. Persze nem mondom, hogy a tenyésztők minden esetben feddhetetlenek, de nagyobb eséllyel veszel az ilyen zugtenyészetekből beteg állatokat, mint bejegyzett tenyésztőtől, aki azért a jó hírét is félti. Sok szaporító ráadásul leszarja, milyen körülmények között élnek az állatai (ketrecekbe zsúfolva, sokszor a szükséges oltások nélkül, silány kaján). Úgyhogy rizikós.

Ráadásul a pénzeddel tovább támogatod az ilyeneket, és ösztönzöd őket az állatgyártásra. Ha nem venne senki, lehúzhatná a rolót. Egyébként meg minden alomból sokat kinyírnak, ha nem találnak rájuk vevőt. De mondjuk ez a tenyésztőkre is igaz.

2012. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

micsoda?Utolsó:azt akarod mondani,hogy ha nincs vevő akkor csak úgy megölök a cicát?(tenyésztők is?)

A magam nevében ezt az általánosítást kikérem!

2012. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!