Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ellene valamit tenni?

Lehet ellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
Pár napja eltűnt a kiscicák anyja, szegények árván maradtak. Most pedig a másik cicánk is eltűnt..Nagy valószínűséggel a nyest vihette el őket, mert mostanába sokszor láttuk a környéken..Mit lehet tenni?

2012. máj. 23. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A,Ha a nyest ellen támadást tervezel akkor egy csapdát ajánlok tegyél egy kis kaját a kertbe (hús) rakj felé egy vékony lehetőleg Pl:üveg terráriumot vagy kartondobozt a doboz egyik fel érjen a földhöz a másik felét egy fa támassza kb 20cm re a földtől köss a fára egy madzagot ha bemegy a nyest húzd meg és ráborul a doboz.

B,Ha a cicák megmentése a téma akkor ajánlom a cumisüveget és a langyos tejet ha túl kicsit pl:2 nap akkor állatorvoshoz de gyorsan!


Ha jó a válasz értékeld sok sikert a vadászatban.

2012. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj neharagudj, nem voltam egyértelmű...a téma a nyest, a kiscicáknak múlt héten szombaton tűnt el a mamájuk, de szerencsére szépen fejlődnek és esznek rendesen..:) holnap lesznek am 3 hetesek:) tegnap este nem volt itthon egy másik (kisebb) cicánk, és már azt hittem hogy ő is nyest áldozata lett :( de szerencsére nem, mert még aznap este előjött:) úgy örültem neki:) köszönöm szépen a tanácsot, majd megpróbálok tenni vmit az ügy érdekében!
2012. máj. 24. 08:35
 3/4 emir72 ***** válasza:

A nyest és macska kölcsönösen kitérnek egymás útjából, ha ez mégsem sikerül némi laza pofozkodás, és hangos fújtatás után szaladnak kétfelé. Viszont mivel egymás kölykeit megfojtják, ha módjuk adódik rá, az anyamacsek megölheti a nyestet (vagy fordítva). Ha ez történt volna akkor viszont a kölykök sem maradnak életben.

4-6 hónapos cicákat már többnyire nem bánt a nyest, addig viszont vagy zárjad őket szürkülettől pirkadatig (a nyest ekkor aktív) vagy szerezz be egy élve-fogó ládacsapdát.

2012. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kiscicák a lakásban vannak, tehát nekik nem lehet semmi bajuk. Leginkább a másik macsekomat féltem..Ő kb. 8 hónapos. (napközbe kint bóklászik, estére viszont mindig bent alszik) napközbe nem szoktam látni a nyestet, inkább estefelé rohangál az utcán...
2012. máj. 24. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!