Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olcsóbb egy vemhes macskát...

Olcsóbb egy vemhes macskát ivartalaníttatni, mint a kicsiket bevállalni? Drágák a kicsik oltásai?

Figyelt kérdés

2012. máj. 24. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Olcsóbb hát!Hosszútávon gondolkodj!


Gondolj csak bele,egy macska átlagosan 6-8 kiscicát szül alkalmanként.Nem kis pénzbe kerülne ha mindegyiket be akarnád oltani(és ugye nem csak egy dolog ellen kell)Akkor ott van még az etetés stb sajnos ebben az országban az ivartalanítás a legokosabb megoldás

2012. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Tapasztalatból mondom, hogy nem olcsóbb, ha 6 hetesen el tudod őket passzolni. Nem mellesleg, nem sok állatorvos van, aki ivartalanít vemhes macskát, és ha igen, akkor is drágábban, mintha nem lenne vemhes. Oltást én még sosem adattam macskának, tök felesleges, pedig volt más jópár macskám.

Kivéve, ha mondjuk fajtiszta a cica, viszont akkor nem kérdeznél ilyet.

2012. máj. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy a kicsiket megtartod, még mindig ott vagy ahonnan elindultál, hiszen pár hónap múlva az anyamacska megint szülhet, meg még a mostani kölykök is!

Tehát ha megtartod a kicsiket, az anyamacskát akkor is ivartalanítani kellene, sőt a kicsiket is.

De ha pár kiscicát szeretnél még megtartani, akkor várd meg a szülést, a felesleges kicsiket ajándékozd el, vagy tedd fel ingyen elvihetőként az internetre.

2012. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jogos! 3.-nak igaza van.. természetesen az anyamacskát később úgyis ivartalanítani kell, tehát olcsóbb, ha bevállalja az állatorvos.
2012. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, én ezt felelőtlen dolognak tartom és állatok szándékos veszélyeztetésének. Az oltás a minimum, ami jár az ember állatának.

Elsőnek köszi, szerintem is hosszútávon olcsóbb az ivartalanítás. Még mélyvemhesen is. Egyébként olyan orvoshoz nem is járnék, aki ilyen műtétet sem tud elvégezni.

2012. máj. 24. 12:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, másodiknak írtam.
2012. máj. 24. 12:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves második. Ügyes vagy..beszéld le az ivartalanításról..nézzetek már körül mennyi kiscica van már ingyen elvihető..és nézzetek körül hogy hányat dobnak ki az utcákra..tele vannak a menhelyek..és még a macskák még mindig ellenek..Gratulálok!-.-



Lehet, hogy olcsóbb ha elajándékozod a kicsiket..de gondolj már a szegény cicákra...lehet, hogy utcára kerülnek..mert a gazdija nem foglalkozna velük. ivartalanítsd vagy ha nem akarod akkor szobacica legyen és ne engedd ki..

2012. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vicuska87 ***** válasza:

Végre egy felelősségteljes gazdi!


Mindig tudtam, hogy vannak még értelmes emberek a világon!

2012. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb. Hidd el tapasztalatból írom. Tavaly nyáron a kertünkbe kölykedzett a nőstény macska, és 7 kicsinek adott életet. Jópár hónap alatt nagy nehezen sikerült gazdát találni a kicsiknek. De addig nem 2 ft-ba kerültek. Pedig semmi extra kiadás nem volt: kóbor létük ellenére egyik sem lett beteg. De nagyon kis bélpoklosak voltak :) És persze utána befogadtuk az anyamacskát, és amint lehetett (elválasztás után) azonnal vittük ivartalanítani. Ja és mázlink volt, hogy nagyon cukik és szépek voltak a kicsik és elvitték őket. Most nem tudom mit csinálnék sok macsekkal :) Tavaly abba nem is mertem belegondolni, mivan ha senkinek nem kellenek. üdv
2012. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!