Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nincs komoly baja a...

Ugye nincs komoly baja a macskámnak? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Délelőtt lefialt a macskám. Csak 1 kicsi született, de úgy gondoltam ez normális, mivel csak most lesz 1 éves. De késő este észrevettem, hogy egy nagy "golyó" áll ki a hasából, mintha még lenne benne kiscica. Szerintem ez nem természetes. Help! Mit tudnék csinálni? Ha van még benne kiscica élhet még?

2012. máj. 26. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

milyen az a golyó? magyarul kivan dudorodva a hasa , mint egy normális terhes macskának?


nincs ilyen, hogy normális 1 cica születése... annyi születik amennyi van.... és attól, hogy 1 éves akár 4 kölyke is lehet.


estére csukd be valahova, vagy hát gondolom becsukod mivel gondoskodnia kell a kölykéről, és ha holnapig nem születik még egy akkor vidd el az orvoshoz, mert lehet, hogy nem bírja megszülni ( ha van egyáltalán benne ), de ha ráteszed a hasára a kezed akkor nem érzel valami mocorgást ? :D

2012. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kellene orvos neki, lehet, hogy maradt benne kiscica. Lehet, hogy él még, ha már halott, az még veszélyesebb az anyára nézve.
2012. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Normális méretű a hasa, de ahogy végigsimítom ott egy dudor, mintha egy cica feje lenne. Nem érzem, hogy mocorogna, de egész nap nem volt ott, most este "ment oda".
2012. máj. 26. 21:58
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el állatorvoshoz!!! Vagy legalább hívj fel egyet! Adjak telefonszámokat? Nem normális, ha egy kismacska után egy-két órán belül nem jön másik. Igen, 99,5%, hogy van még kismacska, kb ugyanennyi eséllyel nem is él már, és ha az én macskám lenne (aki nem lehet, hiszen fél évesen ivartalaníttattam), nem mernék rá megesküdni, hogy egyáltalán MEGÉLI a reggelt.


Persze ha a saját macskámról lenne szó, és nem ivartalaníttattam volna, aztán tüzelési időszakban kiengedtem volna, és még a vemhesség alatt sem ivartalaníttattam volna, akkor konzultáltam volna legalább három állatorvossal és minden lehetséges infót összegyűjtöttem volna a témáról, mire a kicsiK (mert szinte 0% az esélye, hogy egy alomban csak egy kölyök legyen) megszületnek, és akkor ez az egész meg sem történt volna. DE ha megtörtént volna (teszemazt, mert az elmúlt pár hónapot kómában töltöttem), akkor már állatorvosnál lennék. Ha nem lenne a városban, akkor busszal, vonattal, repülővel, helikopterrel, BÁRMIVEL, de már eljutottam volna egy dokihoz.

2012. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként bent van a házban, mert annyit nyávogott, hogy végül beengedtem és rögtön le is fialt. Egész nap a kicsivel volt, még enni, vagy wc-zni sem kelt fel. Lehet hogy még várja, hogy a következő megszülessen?
2012. máj. 26. 22:04
 6/16 anonim ***** válasza:

milyennek látod a viselkedését?

nyugodt, szinte szunyókál?

vagy

feszült, nem hajlandó lefeküdni, folyamatosan mocorog?

2012. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
100 évvel ezellőtt is születtek kiscicák, állatorvos nélkül!! Örülünk a kicsiknek, nem akarjuk ivartalanítani az anyát, és eddig sem volt semmi baj állatorvos nélkül. Rábíztuk a természetre. Ők jobban értik a dolgukat, mint az emberek.
2012. máj. 26. 22:12
 8/16 A kérdező kommentje:
Aludt és dorombolt egész nap. Meg persze "ölelgette" a kicsinyét. De nem mozdult ki a dobozból, amibe fialt.
2012. máj. 26. 22:13
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

az orvos szerintem se olyan sürgős...


a mi macskánk úgy volt fél napig, hogy a kölykének a feje kilógott

aztán elvittük mer láttuk, hogy már nem él a kölyök és nem bírja megszülni

2012. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha kicsit "megnyomkodom" a hasát azzal ártok, vagy segíthetek. Ha segítek vele, hogyan csináljam?
2012. máj. 26. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!