Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy a gyógyszertől van?

Lehet, hogy a gyógyszertől van?

Figyelt kérdés

A nőstény cicámnak tavaly ősz óta (tavasszal voltak utoljára kiscicái) fogamzásgátlót adok, amit az állatorvos ír fel neki. Heti egyet kell belőle kapnia, szóval már kapott belőle egy párat.

Azt vettem észre mostanában, hogy odaáll dolgokhoz (oszlop, fűnyíró, tuja, fa...) és hátrafelé lepisili. Eddig azt hittem, hogy ilyet csak a kandúrok tudnak.

Ezt a gyógyszertől csinálja, vagy normális? O.o



2012. jún. 5. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális :) Néha a nőstények is megjelölik a területüket.Az ivartalanításra nem gondoltál?Jobba lenne neki mint folyamatosan fogamzásgátlót szedne.Elég régóta szedi a gyógyszert és ez bizny hosszútávon nagyon nem egészséges.
2012. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az ivartalanítás jobb lenne, de sajnos nagyon-nagyon drága, és nincsen rá annyi pénzem. Ráadásul attól is nagyon félek, hogy valami komplikáció lesz műtét közben, és elveszítem.
2012. jún. 6. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Főleg tavasszal szoktak lenni ivartalanítási akciók, szerintem jobban járnál vele. Nem tudom mennyibe kerül a fogamzásgátló, de azt mindig iratni kell, az ivartalanítás pedig egyszeri alkalom. Így hosszútávon mégiscsak olcsóbb.
2012. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az elöttem szóló írta,mostanában sok az ivartalanítási akció.Ha nem is most azonnal ivartalanítod próbáld összespórolni az árát hidd el jobb a cicának is.A gyógyszernek ugyanannyi a rizikója mint a műtétnek hisz a gyógyszer mellett kialakulhat emlődaganat és méhgyulladás egyaránt.
2012. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos tisztában vagyok vele, hogy milyen mellékhatásai vannak a gyógyszernek, de az ivartalanítás itt 15.000-től kezdődik, és én már kerestem akciókat a neten, de sajnos nem találtam a környékünkön.
2012. jún. 15. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én ivartalanított nőstény cicám is csinálja néha :)

Egyébként igaza van az előző válaszolóknak!

Tudom, hogy drága de össze lehet spórolni, és figyeld folyamatosan hogy nincs-e akció.

A műtéttől nem kell félni, az én állatorvosom azt mondta, hogy olyan nincs, hogy nem ébred fel a cica :)

És egyébként utána sem viseli meg őkat, csak az ébredés után vannak rosszul, meg az első napon.

De ha ne adj isten a gyógyszertől beteg lesz a cica akkor hitrtelen kell a pénzt előkerítened a műtétre/kezelésre, ami sokkal rosszabb, és kockázatosabb.

2012. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!