Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális ez a kismacskánál?

Normális ez a kismacskánál?

Figyelt kérdés

Nem rég került hozzánk a kis cica, van vagy 2 hónapos, de nagyon rossz, és egyszerűen nem lehet simogatni, mert amikor felkel egyből megállás nélkül karmol harap karmol harap karmol harap...nem áll le egy másodpercre sem, csak mikor megint elalszik, aztán felkel és megint karmol harap karmol harap...

Már elégé idegesítő, mert nem lehet simogatni,se semmi, semmiféleképpen sem, tudom hogy kicsi és játékos, de akkor is le kell állniuk egy percre legalább!! csak egy percre!! de nem, semennyire,nem szereti ha kényeztetik egy kicsit??és simogatják?? már nagyon fáj a kezem:S és nagyon idegesítő. meg nem bír megálni!



2012. jún. 7. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális.

majd ha legalább fél éves lesz, akkor tudod kicsit cirógatni, de addig nem.

szerezz be minél több játékot, akár egy plüssmacit is adhatsz neki, amivel birkózhat. Én sokszor csináltam neki alufóliából golyót, amit tud gurítani (akkora legyen, hogy ne férjen a szájába), képes volt egész nap azt kergetni a házban.

2012. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezeket mind meg kapta :D

csak volt már macskám előtte,őt tudtam simogatni, mert nem harapott egyfolytában, meg nem rég volt barátnőmnek két kiscicája, és ők lenyugodtak néha, 1-2 percre is, és megtudtam simogatni, de az enyém tényleg non-stop harap karmol, felveszem az ölembe és egből bele karmol az arcomba vagy bele harap az arcom is nagyon csúnya már :/

2012. jún. 7. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor támad, fújj rá, ahogy az anyja tenné. Máskor fogd meg a nyakán a bőrt, kicsit rázd meg és szigorúan szólj rá. Néhány nap alatt ritkulni fognak a "támadások".
2012. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az enyém tök ilyen volt, amíg rá nem jött h én vagyok a főnök, mindenki mással csinálja azóta is velem nem. most múlt egy éves. Határozott fellepés, és türelem kell hozzá. Bántani sose bántsd, a macska nagyon érzékeny erre, és nem felejti el, sose tudni mikor jut eszébe, na akkor aztán kapsz.

inkább hagyd ott, ha nem bírod, majd észre veszi, h ez nem pálya, és kevesebbet csinálja.

Nálunk ez vált be. Harapott kitettük a folyosóra, 10 perc bejött újra kezdte, újra kitettük, 3. alkalommal már nem csinálta, sőt törleszkedett rendesen.

2012. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megfogtam már a nyakát és mutattam neki hogy csak simogatnám, és rá is szóltam hangosan hogy nem szabad!! meg olvastam hogy segít ha kicsit meg pöckölöm az orrát, hát reménytelen :D remélem kinövi, de köszi a tanácsokat!
2012. jún. 7. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!