Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amikor a vemhes nősténynek...

Amikor a vemhes nősténynek 37,8°C alá esik a testhőmérséklete mennyi ideje van még a szülésig?

Figyelt kérdés

Elolvastam már sok szaklapot erről de az sehol nincs leírva meddig kel várni. Tegnap este óta nem is eszik és a hőmérséklete folyamosan 37,1°C (5-6 óránként ellenőrizve).

Köszönöm a válaszokat!

Kíméljenek az ivartalanítás fontosságát hirdetők! Mert tudom hogy fontos egy olyan helyen ahol nincs helye több cicának.

De az én cicáimról gondoskodok, törzskönyvesek és oltottak lesznek mint ahogy a felnőttek is. :)


2012. jún. 7. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1 napnál tovább nem érdemes, akkor doki. (ha nem tetszik a nőstény akkor akár korábban is)

Összehúzódásai vannak?

2012. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szemmel látható összehúzódásai nincsenek. Nem keresi a helyét, nem bujkál, de lehet nem is akar. Nem rég eszegetett egy keveset.

Megnéztem a cicijeit duzzadtak és nyomásra előtej jön belőle.

61. napnál tart.

Ha ma este sem lesz semmi biztos hogy állatorvos lesz belőle, mert már szét aggódom magam. Az este sem aludtam mert figyeltem hogy mit csinált. De aludt nyugodtan és

Wc-ni járt és jár is.

Nem bágyadt olyan amilyen szokott lenni egyébként.

2012. jún. 7. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
hívd fel a dokidat és kérdezd meg tőle mi legyen
2012. jún. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hívtam.

Azt mondta hogy míg nem lázasodik be vagy véres folyása nincs úgy hogy nem jön kiscica 1-2 órán belül akkor kell megkeresnem.

A hőmérséklet és az étvágytalanságra azt mondta normális. Így készül fel a szülésre.

2012. jún. 7. 18:11
 5/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban addig nem kell felkeresnem a dokit.
2012. jún. 7. 18:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt beszéld meg a macskád tenyésztőjével is. Az orvoson kívül ő tud még segíteni, mi nem. Úgy is tudnia kell az alomról, ráadásul még segíthet is.
2012. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kiscicák nincsenek még most sem, a testhője mindig 37,1°C körüli.

Eszeget, de nem sokat. Betegség jeleit nem mutatja még nagy hassal is játszik és bolondozik.

A tenyésztővel sajnos nem tudom felvenni a kapcsolatot, mert a cica 4 hónapja került hozzánk, 4 évesen. Eladták mi megvettük mert társat szerettünk volna a kandúrunknak. De mint kiderült beteg volt szegénykém több mint 2 hétig antibiotikumot és injekciókat kapott felváltva, mivel egy nagyon súlyos alsó húgyúti fertőzése volt.

Kigyógyult belőle és mivel elkezdett tüzelni a doki engedélyével bele vágtunk a cica-baba projektbe.

A tenyésztőről annyit hogy mikor felhívtam hogy beteg egyből az volt a válasz hogy nála nem volt beteg. Aztán azt ígérte az orvosi kezelés költségeinek a felét állja.

Azóta is várom.

Szerencsétlent gondolom azért adták el mert a betegsége miatt nem fialt, gondolom nem hozta a pénzt ezért megváltak tőle.

Nálam ez lenne az első cica fialás, ezért inkább napjában 5X felhívom a dokit, még ha nem is tetszik neki. :)

2012. jún. 9. 13:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok, hogy egészségesen átvészelje az ellést és szoptatást. Utána azt tanácsolom, hogy ivartalaníttasd, hisz megszolgálta már, hogy békében, házi kedvencként élhessen. Ilyen súlyos előzmények után a lelkének és a testének is jót tenne. Azért írom, mert gondos gazdinak tűnsz :-)
2012. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a választ!

Picik még mindig nincsenek de már voltunk a dokinál is ő nem talált semmi gyanúsat. Naponta többször ellenőrzöm hogy mozognak e a kicsik, de eddig minden rendben.

Ha a fedezés első napját nézem akkor 67 napos ha az utolsót akkor 61 , ha átlagolok akkor ma 64 napnál tartunk, a doki szerinte ez jó mert van olyan cica aki 68 napra fial le.

Ivartalanítani hát nem nagyon szeretném mert 2 évvel ezelőtt mikor megtettem nem ébredt fel a cicám. Csak is akkor vágnék bele ha valamilyen betegség indokolttá tenné(pl.:méhgyulladás).

Nálunk évente egyszer fialhat mert szigorú szabályhoz van kötve a törzskönyveztetés.

Nálam kivirult a kis drága hízott, eltűnt a csúnya, szúrós és vöröses szőre(vitaminhiány miatt volt).

Eleinte nagyon félt minden hova elbújt ma már az ölemben alszik órákat, mert ha tehetem inkább nem állok fel hadd aludjon, nagyon szeret játszani, nagy hassal is csak úgy kergeti a tollas pálcát.

Másik cicánkkal is jól kijön néha van egy kis cicabox a vemhesség miatt de azért jó párt alkotnak.

2012. jún. 13. 07:15
 10/12 A kérdező kommentje:

1 órával ezelőtt az utolsó cica is megszületett.

Gyönyörűek és egészségesek!

Hárman lettek.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2012. jún. 13. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!