Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegsége lehet a...

Milyen betegsége lehet a macskámnak?

Figyelt kérdés

Na szóval a macska mindennap ki jár a lakásból, úgy-e ivar érett kandúr, a bal szeme be van kicsit dagadva, meg az orra is elég nagynak tűnik, nem akar enni meg stb... csak alszik. Már régebben is volt így , de egy hét alatt meg gyógyult, csak nem tudom mi lehet a baja megint...

4éves macskát lehet még ivartalanítani ?

Kezd kicsit elegem lenni, hogy állandóan beteg, és féltem hogy egyszer komolyabb baja lesz, nem akarom meg fosztani tőle , én is férfi vagyok, és nem tudnék a nélkül élni, de más meg oldást nem láttok a bajra. És ivartalanítás után hízni fog vagy ilyesmi ?



2012. jún. 19. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A macskáknak a párzás nem szórakozás, hanem ösztön. Ők nem jó kedvükből szexelnek, úgyhogy ne aggódj amiatt, hogy elveszed a férfiasságát. Lehet ivartalanítani 4 éves korban. De szerintem az elkóborlásról és a többi macskával való verekedésről ez nem fogja leszoktatni.

Lehet meghízik, lehet, hogy nem. Nekem 4 macskám van, 2 meghízott, de kettő nem.

2012. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom összeverekedik a többi macskával, még lehet nem is elsősorban a párzás, hanem a terület miatt. Az ivartalanítás teljes mértékben nem fogja megoldani ezt a problémát, legfeljebb valamivel nyugodtabb lesz. Viszont ha mindig kiengeded, akkor erősen ajánlanám mégis az ivartalanítást, mert képzeld el, hány kóbor kismacskának lehet már az apja.
2012. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet ivartalanítani 4 évesen is.A cica heréit ne a sajátodhoz hasonlítsd :) Bennük ez ösztön,hogy fentartsák a fajt.Ivartalanítás után(amit észre sem vesz a macska)3-4 hét alatt ürülnek ki a hormonok a szervezetéből.Ezután nem fogják elverni hisz nem konkurencia,nem akar elmenni a nőstények után.Az elhízás nem törvényszerű.A lényeg,hogy ugyanannyit kapjon enni mint eddig,ha észreveszed,hogy hízásnak indul akkor válts tápot ivartalanított macskáknak van külön táp.Nekem egy ivartalanított kandúrom van aki 2 évesen esett át ezen a műtéten és kövér,de ő ivarosan is az volt :D


Ha a szeme felvan dagadva az nem túl jó.Nem váladékozik?Nincs kipirosodva?Nincs sérülés a szemén?Esetleg az orrán karmolás?Hívd fel az orvosod,mond el neki a panaszokat,ha szükséges vidd el és kérj időpontot a műtétre.Hidd el jobb ez neki és természetesen neked is hisz az ivartalanított macskákat kevesebb veszély fenyegeti és átlagban tovább is élnek.

2012. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalaníttasd. Megelőzni ugye már nem lehet a problémákat, ahhoz ivarérés előtti ivartalanítás kellett volna, de mindenképp enyhíteni lehet. Neki maximális tehet az ivarossága, csak mi csinálunk belőle lelki konfliktust. Ő inkább egészséges és veszélytelen életet szeretne, ami a golyói nélkül lényegesen egyszerűbb.
2012. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!