Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám evett az egyik...

A macskám evett az egyik virág leveleiből és kihányta. Ezek után lehet még baja?

Figyelt kérdés
Máskor is észrevettem,hogy egy-két levelet megrágcsált.De akkor soha nem hányt.Most meg kihányta és remélem nem lesz tőle semmi baja.
2012. jún. 29. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezt a növényt rágta? Milyen virág? Nézz utána, nem mérgező e, mert akkor inkább szüntesd meg. De az is lehet, hogy megakadt a torkán, nem tudta lenyelni és az irritáció miatt hányta ki.
2012. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alice_L ***** válasza:

Esetleg egy tal fuvet novessz neki a kajaja mellett, vagy ha ninc sra modod, néha tépjél neki egy marékkal és miutan megmostad egy talon add neki.

Szukséguk van az emésztéshez néha fuvet enni, és ha az nincs, akkor szobanovényre vetemednek ami mérgezo lehet.

2012. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen virág sajnos,de mindig csak azt bántja.Van több cserepes virágunk is azokat szinte soha nem rágta meg.

De nagyon megijedtem amikor hányt,remélem nem lesz semmi baja.Egy kicsit evett is utána, aztán ivott vizet.

Régebben volt macskafű itthon,de azt nem nagyon rágcsálta meg,de most ültetni fogok neki.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 29. 14:29
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
Ne macskafüvet vegyél neki. Szerezz búzát, és azt ültesd el, 2 nap, és kikel, és a friss búzafüvet imádni fogják. Az enyém a cicafüvet nem eszi meg, a búzát zabálja.
2012. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,majd meg próbálok azt szerezni neki :)
2012. jún. 29. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Diefenbachia, mikulásvirág és még jópár szobanövény erősen mérgező a cicáknak. Ha le tudod fotózni a virágot, tedd fel valahová és ide a linket, talán valaki felismeri.


Amúgy ha kihányta, akkor esélyes, hogy nem lesz tőle komolyabb baja, főleg ha azonnal hányta ki.


Itt megtalálod a 20 leggyakoribb, cicákra veszélyes szobanövényt:


[link]


Mi egyszer próbálkoztunk boltban kapható macskafűvel. A fű szépen nőtt is, de tele volt valami szálló rovarokkal, ki kellett dobnunk az egészet.

2012. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ és a linket is :) Én is egyből el kezdtem keresni a virágot.

találtam róla képet is neten Nyíllevél: [link]

A macskafű nálunk sem vált be,mert azt nem nagyon rágcsálta inkább csak játszott vele.De gondoltam ha ennyire rágcsálni szeretne valamit akkor szerzek be újra,de az egyik válaszoló ajánlotta a búzát,ha tudok majd szerzek és elültetem neki.

2012. jún. 29. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!