Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskagyilkos a környékünkön...

Milibindi kérdése:

Macskagyilkos a környékünkön Esztergomban! Tanácsot kérek mit tehetek ellene! Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Már 6 cicánk tűnt el, a gyilkos 99% ban a Galagonyás úton van ! Konkrétan nem tudom ki az, csak körülbelülre sejtem kik lehetnek sanszosak. Most beszéltem a Matiász utcában lakó egyik nénivel neki ma mérgezték meg az egyik cicáját ( az is ott van közvetlen közel a Galagonyáshoz)

2012. júl. 4. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

"Mi az isten fogyó eszköz a háziállat vagy mi?"


Sajnos sokan tényleg annak tekintik. :(

2012. júl. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Anyámék nem fogják fel , mindig azzal jönnek, hogy itt a mi kertünkben semmi baja nem , ha ott van ott nem éri semmi, meg szegény macska ne kínozzam, nem lehet rabságban börtönben tartani. Tudod hallgattam állatvédelmet , ahol szó volt az Amerikában gyakori karomtalanításról , ilyenkor gondolkodik el rajta az ember, hogy még is jó lehet néha ugye nem tudna kimenni a kertben, természetesen ott is az az ellenérv , hogy nem tud fára mászni kapaszkodni nálunk ezért számít állatkínzásnak és tilos, igen tényleg rossz lenne hisz látom mennyire élvezi a fára mászást egyikről a másikra ugrál és ez boldoggá teszi, de megmenthetném vele az életét én most ebben a helyzetben az anyámék háta mögött biztos megcsináltatnám, Nálunk család tag minden állat ez a cica velem aludt:(

Gyakran zengett szerintem a környék az én üvöltözésemtől, hogy miért engedik ki.Az előzőnél is szólt a szomszéd, hogy meghalt a fekete cicájuk , onnantól kezdve nálam tilos volt a kijárás persze anyámék ekkor sem voltak képesek fölfogni, hogy ne engedjék ki állítólag mikor eltűnt nem is engedték ki hanem kilógott amikor apám kiment valamiért a teraszra. Én már mondtam hogy venni kéne egy hámot és pórázon sétáltatni ,mint egy kutyát kiröhögnek . Ismerősök meg adják alájuk a lovat az összes, persze mert azoknál meg az a felfogás, hogy kutyának macskának kinn a helye.Panelban nőttem fel ott nem tarthattam macskát , erre hívattkozva , hogy szenvedne a bezártságtól, most végre kertesházba lakom ( nagyszüleimé volt) itt meg ááááá

2012. júl. 5. 09:15
 13/16 A kérdező kommentje:
Sőt olyannyira nem fogyó eszköz állat nálunk, hogy a csirkéinket sem vágjuk le ,mindnek neve , egyetlen "dolguk" hogy tojást tojjanak.Nálunk mind végelgyengülésben hal meg.
2012. júl. 5. 09:23
 14/16 anonim ***** válasza:

A karomtalanításnak én semmi előnyét nem látom. Igaz, hogy a macska nem tudja széttépni a bútortextilt (kaparófa mellett is jobban szeretik a bútorok huzatát tépni), de ahogy te is írod, nem tud menekülni, ha szükséges. Márpedig bármennyire vigyáz az ember, történhet olyan véletlen, hogy kiszökik a cica, aztán nem tud fára mászni a kutya vagy éppen a gonosz ember elől. (Persze ha gyakran megesik a dolog, akkor az már nem véletlen, hanem hanyagság.)


Kb. olyan lehet neki a karommozgató izmok elvágása, mint embernél az Achilles-ín elvágása.


Nekünk nincsenek tyúkjaink, de szoktam mondogatni, hogy ha lennének, nálunk végelgyengülésben halnának meg. Én is úgy gondolom, hogy ha egy tyúk egész életében szorgalmasan tojta a tojást, akkor becstelenség levágni, miután már nem tud rendesen tojni. Persze kinevetnek, ha ilyet mondok. :(

2012. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ránk is érdekesen néznek emiatt .meg ledöbbennek , hogy nálunk mennyire szelídek a tyúkok, mondják buta tyúk de ez nem igaz nekik is meg van az eszük! Többen már nagyobbacskának kerültek ide mikor elhoztuk és megfogtuk torkuk szakadtából visítottak most meg lehet fogni őket volt olyan , hogy lenyúltál és megfogtad , én biztos vagyok hogy értik, mi zajlott a régi helyen (felpucolva is adtak el csirkét) annyi eszük persze nincs ,mint egy kutyának vagy macskának , de nem buták.

Tudom, hogy az amerikaiaknál csak a bútor a szempont, nem mondjuk a macska épsége, nálunk tönkretette a kisdrága a gyönyörű pálmát pl.sajnálom persze a növényt, de egy kicsi állat mindig kárral jár , az volt a kedvenc játéka , nem sikerült" lebeszélni" róla,amiket lehet venni játékokat arra rá se néz nem érdekli, egy ág darabbal egy levéllel vagy egyik fáról a másikra ugrálással remekül eljátszadozott viszont

2012. júl. 5. 11:54
 16/16 Maxitabi ***** válasza:

Valamelyik másik kérdésben merült fel: hogyan lehet biztossá tenni a kertet, hogy ne menjen ki a cica: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3149881-lehe..

azt hiszem ebben találtam-hátha lehetséges..

2012. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!