Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska miért megy el (általá...

Aroooon kérdése:

A macska miért megy el (általában) szülni és meghalni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szülni azért,hogy minél jobb,eldugottabb legyen a hely,ez az utódok biztonságát szolgálja.

Elpusztulni a gazdája iránti kötődésből.Nem utolsó sorban ez ösztön.Gondolj csak az elefántokra!

14/l

2012. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 eszta41 válasza:

Nem mindegyik macska megy el szülni. Nekem volt olyan macskám, amelyik csak bent a lakásban volt hajlandó szülni.

Valójában a biztonságot keresi.

Meghalni...azt nem tudom. Volt olyan macskám, amelyiket bántottak. (agyrázkódása volt) Nem elment, hanem pont, hogy bejött.

2012. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülés szerintem könnyen érthető, nyugodt helyen, zavartalanul akar szülni. Na meg a macska eleve nem falkaállat. Ha bízik a gazdájában, akkor nem is szokott elmenni szülni, sokszor a lakásban hozza világra a kicsiket.


A meghalásnál is hasonló lehet az ok. Mivel alapvetően nem társas lény (bár tud társaságban is élni), nem akar társaságot maga körül, amikor haldoklik. Viszont előtte elbúcsúzik a környezetétől és a gazdájától.


Volt egy kijárós cicánk, ő a padláson akart meghalni, s szerintem már az is erősen zavarta, hogy többször orvoshoz vittük - ő nálunk jobban tudta, hogy nem lehet segíteni rajta. Már enni sem tudott, de a halála előtt lejött a lakásba, elbúcsúzott tőlunk, majd visszavánszorgott a padlásra. Negyedórával később már nem élt. :(

2012. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2012. júl. 7. 08:57
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Szülni csak akkor megy el ha nincs neki biztonságos hely a kamrába, garázsba, lakásba stb....

Nekem még egyszer se ment el szülni a macskám.

Meghalni? Azért nem hiszem, hogy elmenne, max ha már olyan gyenge vagy lebénul és nem tud haza jönni.

A legelső macskámnak a gyerekét megmérgezték és a kamra előtt feküdt vért hányva.

2012. júl. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
PL: Az osztálytársamnak az egyik macskájáról van szó.azt a macskát megmérgezte a szomszédba az egyik öregember.Alex nem szerette macskát mert alergiás volt a macskaszőrre.De amikor tudta hogy meg fog halni bement a lakásba Alex ölébe ugrott nyávogott egyet , kiment , és azóta nem látta senki. :(
2012. júl. 7. 09:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogyha pl egy macska nagyon megsebesül, vagy valami nagyobb baja van, az az állatoknál "szégyen", ezért elbújik pl egy bokorba, és elpusztul.
2012. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy az emberszabásúak kivételével az állatok ismernék a szégyen érzését. (Mint tudjuk, sok ember sem ismeri, de ez már itt off lenne.) Talán még kutyáról el tudom képzelni, hogy ismeri, de a macska biztos nem, különben nem lopnák el szégyentelenül a kajámat az asztalról, ha egy pillanatig nem nézek oda. :D


Talán azért vonul el, mert nem akarja kitenni magát más agresszív állatok, esetleg akár macskák támadásának.

2012. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
a kutya is ellopja a kaját -.-"
2012. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

OK, de ha a kutyára ráripakodsz, akkor látszik rajta, hogy elszégyelli magát, lesunyja a fejét és bűntudatosa néz rád.


De a macska? Nincs benne semmi szégyenérzet, se bűntudat.


Amúgy egy rakás macskánk van és imádjuk őket. :)

2012. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!