Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rendszeren visszatérő húgyúti...

Rendszeren visszatérő húgyúti gyulladással mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kiscicámnál egyre gyakrabban fordul elő ez a probléma. Tavaly májusban fordult elő először, azóta ez a 4. alkalom. Ilyenkor véreset pisil, néhány perces gyakorisággal, szerte a lakásban. Egyrészt ez fájdalmas neki, másrészt nagyon zavaró, valamint alkalmanként 15 000 Ft. a kezelése. Az orvos akihez járunk, csak csóválja a fejét, nem érti mitől lehet ilyen gyakran. Évek óta járunk ehhez a dokihoz, megbízom benne. Biztos vagyok a szakértelmében, és hogy nem akar lehúzni. De szerintetek ebben az esetben érdemes mégis másik orvos után nézni, másodvéleményt kérni?

Illetve volt e már valakinek hasonló problémája a cicájával, ha igen mi volt a megoldás (ha volt)?

A cica egyébként kislány, szbacica, 3 éves, ivartalanított, Royal Canin-t eszik.


2012. júl. 19. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy butaság, de nem lehet veseköve?
2012. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem butaság, mert a doki is gyanakodott erre. Meg is röntgenezték, de semmi.
2012. júl. 19. 15:25
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem írni, hogy kifejezetten Royal Canin Urinary tápot eszik, mert a másik cica húgyköves. Ez a táp ugye kifejezetten a húgyutak megóvására van kitalálva... Ezért is olyan rejtélyes az egész.
2012. júl. 19. 15:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen almot használ?
2012. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szilikonost.
2012. júl. 19. 15:29
 6/12 SaraZs válasza:
Az nem lehet esetleg, hogy ez a táp elkezdte kicsinálni a veséjét? Az én cicám is ezt a tápot eszi 10 éve, de valahol olvastam, hogy hosszú távon nem lehet Nekik adni, mert károsan hat a vesére. Az enyém már nem tud meglenni nélküle, mindig kiújul a pisiprobléma. Mellé mostmár a veseértékek sem jók. Mondjuk az enyém 15 éves kandúr. Én csináltatnék a helyedben egy vérképet. Ja és én tuti elvinném másik orvoshoz is. Nem azért mert nem jó az az orvos, akihez jártok, de lehet, hogy a másik jobb, vagy több ilyen esettel találkozott. Nekünk egyébként volt egy nagyon kedves dokinénink, Ő egy húgyutakról szóló előadáson azt hallotta, hogy ez a tünet ha időnként elő is jön, magától el is múlik kezelés nélkül. Természetesen én sem olyan vagyok, hogy ezt kipróbáljam, mert amint baja van, rohanunk a dokihoz. :)
2012. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A doki tudja hogy ezt eszi, gondolom szólt volna ha ez baj. Még mondta is hogy ha nem ezt enné, akkor javasolná hogy ezt egye.

A magától meggyógyulást a doki is mondta ám, de egész biztosan nem próbálom ki. Múltkor egy nagyobb játék után lihegett mint egy kutya, én meg mint egy hülye rohantam vele a dokihoz, hogy mi baja a macskának. :)Semmi baja nem volt, még a doki is kiröhögött hogy ezzel megkerestem. De hát jobb félni mint megijedni. :)

Ráadásul ilyenkor össze-vissza pisil a lakásban, ami nem túl kellemes...

Most sajnos épp munka nélkül voltam az elmúlt két hónapban, így erősen mínuszban vagyok (albérletet tartok fenn egyedül), ezért már itt fejezzük be a kezelést. De ha legközelebb megint előjön neki, egy másik orvoshoz fogom elvinni.

2012. júl. 19. 15:54
 8/12 anonim ***** válasza:

A lenti kérdésben találsz hasznos válaszokat, a linket mindenképp olvasd el!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3197893-segi..

2012. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Maxitabi ***** válasza:

Most meg fogsz kövezni: de az RC nem jó, ha ez a betegsége...

Sajnos az állatorvosok nem tudnak olyan sokat az etetésről, az RC pedig sok mindent finanszíroz..

De lényeg: ne száraztáppal etesd a cicádat, hanem nagyon jó minőségű nedves táppal(konzervvel), amiben nincs gabona=szénhidrát, cukor, ízfokozó és hasonlók, vagy nyersen-ez macerásabb persze. A cica nem tud annyit inni, mint kellene, mert eredetileg az "egérrel" vette fel a nedvességet, nem ivott annyit. A száraztáp lehet, de kevés, ha nem megy másképp. Schesir, landfleisch, miamor,applaws, animonda,mac's, leonardo pl. (német fórumokon olvastam erről, s ott írták többen az érintettek közül, hogy nem szabad RC-t vagy ilyen gyógyos hillset sem eetetni)

2012. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, nagyon hasznos volt!

El fogom vinni a cicát egy komolyabb kivizsgálásra. Elmegyünk az állatorvosira, mert ott helyben van a labor, így olcsóbb is.


Maxitabi

A másik cicámnál bevált az RC, ő húgyköves. Ráadásul ez a táp direkt úgy van kitalálva, hogy többet isznak tőle a cicák. És ez egyértelműen észre is vehető a vizestálkájukon. Valamint nem csak szárazat esznek, hanem nyers hússal is etetem őket, minden nap. Természetesen jó minőségűvel, előre lefagyasztva, hogy ne legyen benne baci. Nem olyan nagyon macerás egyébként, elég egy hónapban egyszer foglalkozni vele. :)

2012. júl. 20. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!