Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy felnőtt...

Balogh Flòra kérdése:

Hogyan lehet egy felnőtt perzsa macskát leszoktatni a bútorok kaparásáról és hogyan lehet pórázra szoktatni? És megfürdethetem-e és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Kaparó fa?Póráz passz!Én anno nem fürdettem, púdert használtam a farka tövét kellett!

Állítólag van olyan műtét hogy leveszik a karmait!Bár ez drasztikusnak tűnik!

2012. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ajjaaajj ezeket már kölyökként megkellet volna tanulnia..

Ha nem a kaparófát használja akkor leszidod és a kaparófához rakod,de az a baj,hogy mindig van olyan bútordarab ami jobban tetszik a cicának.

Minek póráz?Nem kell sétáltatni nem kutya.vegyél macskahálót és szereld fel a teraszra és oda engedd ki.

A fürdést javaslom,de inkább kozmetikába vidd ahol orvos is van ha esetleg a cica nem hagyná magát ami esélyes,ha ehhez se lett hozzászoktatva.

2012. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát a kaparó fát kipróbálom talán segít a pórázt meg meglátjuk még egyenlőre nem zaklatom had szokja meg a mostani helyét. én is kozmetikusra gondoltam És még annyit hogy szerintetek hogy lehet megszüntetni a szőr hullását?? Vannak ezek a tabletták vegyek olyant vagy minden hónapban vigyem el kozmetikushoz?
2012. júl. 25. 20:25
 4/7 Maxitabi ***** válasza:

Ez nagyon nehéz, ha már berögzültek. Az előző cicám is messziről tett a kaparófás macskabútorra.. és a hámját is utálta.. Fokozatosan és türelemmel. A kaparófára vagy kaparószőnyegre (amit falra, vagy ahhoz a bútorhoz teszel, amit kapar) olyan illatot nyomsz, ami megvadítja - feromon spray, macskagyökér, macskamenta -az odavonzza és rásegítesz a mozdulatokkal. De hosszú lesz és lesben kell állnod..

A hámot pedig felrakod neki a lakásban -mindig hosszabb időre - ha nem piszkálja-jutifali,hogy jó élménye legyen, majd lakásban póráz, ez is mind hosszabb időre. De ha kint fél, nem fogod tudni sétálni vinni.Sok-sok időbe telik. Kitartás!

2012. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm és a szőrhullásról nem tudsz valamit ajánlani?
2012. júl. 25. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
szőrhullás az folyamatos mikor milyen intenzív.naponta fésülés és észre se veszed,hogy hullik :)De a havi fürdés is jó,de amellett se elhanyagolható a fésülés.
2012. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
A szőr az szőr marad, de lehet csökkenteni- jó táppal (nem Wh ) és adj mellé lazac-vagy halolajat a kajára egy keveset.
2012. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!