Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák esetében is olyan...

Macskák esetében is olyan fontos a tenyésztőtől való vásárlás, mint a kutyáknál?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 16:44
 1/3 anonim válasza:

Ha fajtatisztát akarsz mindenképpen.

Rengeteg beltenyészetes, beteg, nem is fajtiszta macskát árulnak jóval a törzskönyves ár alatt Az igazolás maga egyébként nem is drága.

Én szánom-bánom, de az Expresszről vettem 20 ezerért "brit" cicát. Tudtam, hogy keverék, nem is emiatt választottam, ő tetszett igazán. De annyi baja van, attól félek beltenyészetes cicus, állandóan járhatunk az állatorvoshoz vele. Sajnálom, hogy ilyen naiv voltam, meg sem fordult a fejemben hogy ilyen is lehetséges. Imádom a cicámat, nem cserélném el semmiért, de ma már nem követném el újra ezt a hibát.

2012. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem házit akarsz,akkor igen!Ha házit akkor egyáltalán nem,ismerősnek biztos vannak kiscicái és 100% hogy nem kér pénz(házikért nem szoktak)
2012. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi is vettünk szaporítótól egy gyönyörű sziámit. Két hétig lehetett velünk, mikor kezdődtek a problémák. Felutaztam vele az állatkórházba. El kellett altatni, fertőző hashártyagyulladása volt, ami gyógyíthatatlan, de van rá oltás, amit tenyésztőnél meg is kap... Kiderült, a szaporító állományát is megtizedelte.

És akkor az örökletes betegségekről még nem beszéltünk, főleg a perzsákra jellemző a nyomott orruk miatt, de minden fajtának megvan a maga betegsége, amit a tenyésztők igyekeznek kiszűrni a fajtából, a szaporítót meg az se érdekli, ha tud a betegségről, csak ontja a kölyköket.

2012. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!