Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska panelban?

Macska panelban?

Figyelt kérdés
A jövőhéten költözünk kertes házból panelba és van egy 8 éves, ivartalanított lány cicánk, aki persze szintén jönne. A gond az, hogy az új lakásban az ablakokon nincs szúnyogháló és nem is lehet felrakni, mert ilyen körbe forgatható ablak van, és a cica meg biztosan szeretne majd az ablakban nézelődni. Meg aztán nem tudom, a macska képes felmérni a mélységet? Tehát látja, hogy jóval messzebb van a talaj (3.-on leszünk), mint itt volt? Vagy mi van ha leugrik?
2012. aug. 3. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le ugrik.Oda kell rá figyelni és sose mennyetek el úgy otthonról, hogy akár egy kicsit is nyitva van az ablak.De az szerintem jó megoldás lenne, hogy ha hámon kivinnéd sétáltatni.Hamar megszokja és úgy tudni fogja hogy nem az ablakon, hanem az ajtón kell kimenni.
2012. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csibeháló,azt nem tudja kiszakitani,és nyugodtan nézelődhet az ablakban.Bár a macskák mindig talpra érkeznek,de azért inkább ne próbálja ki sztem...
2012. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fel tudja mérni,hogy milyen messze van a földtől.Nekem egy ivartalanított kandúrom van lakásban(1. emelet)nagyon szeret a nyitott ablakban nézelődni,és sosem ugrott le.
2012. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Macska válogatja. 1 éves ivartalanított lány cicám van 9. emeleten, ami nem kis mélység. Amilyen lüke, biztos leugrana. Az ablakból próbálja elkapni a bogarakat meg a madarakat.
2012. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt látja hogy magasan van és nem kéne kiugrani, de ettől még előfordulhat hogy kiesik mert megcsúszik vagy madarakat akarja elkapni.
2012. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olyan gond már nincs, hogy madarakat akar elkapni, 8 éves korára elég nyugodt cica és már nem igazán érdeklik az ilyenek.
2012. aug. 3. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3. emeleten volt cicám, szerencsére nem sokáig laktunk ott, állandóan az erkélyen felmászott a korlátra és ott sétálgatott oda-vissza, néha megcsúszott de valami csoda folytán sose esett ki. Az ablakból a szomszédba mászott át rendszeresen.
2012. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hány körbeforgatható ablak van? Mi is laktunk régebben másfélszobás panelban, ott csak a nagyobbik szobában volt ilyen ablak.


Ha van rá pénzetek, akkor azt tartanám a legjobb megoldásnak, ha legalább azt az ablakot kicserélnétek, amelyik legtöbbször nyitva van (aztán később a többit is). Azok az elforgatható ablakok elég régi típusúak, rossz a hőszigetelésük, ti is jobban járnátok, ha lecserélnétek jobban szigetelőre (főleg akkor, ha van költségmegosztó a radiátorokon).

2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyolvas vagyok.


Ha ablakcsere nem megoldható, akkor tegyetek hálót kívülre az ablak elé. Egy vízszintesen vagy még inkább a ház fala felé lejtő hálóra gondolok, amelyet két kar tartahatna az ablakkerethez rögzítve. Ha véletlenül mégis kiesik a cica, akkor a háló megtartja. Mert ha a 3. emeletről betonra esik, akkor súlyos sérüléseket is szerezhet egy idősebb cica.

2012. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!