Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik az ideális macskafajta?

Melyik az ideális macskafajta?

Figyelt kérdés

Egy olyan fajtát keresek, ami nem aktív, egy kicsit önálló, ami nem nagyon hallatja a hangját, és ami egyedül is elvan. Mindegy, hogy hosszú-, vagy rövidszőrű. Barátságos, ragaszkodó, de nincs mindig az ember lába alatt, és szobacicának kitűnő. Ami felnőtt korában már nem igényel sok játékot, de van humorérzéke. Egy olyat keresek, ami sokszor mosakszik, tisztán tartja magát, és jó magaviseletű.

Ilyen tulajdonságokkal is bíró fajta létezik? És ha igen, melyik az?


2012. aug. 3. 13:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Valóban, köszi, hogy szólsz. Mindig is akartam egy plüssmacskát. És kiderül, hogy az való nekem! Basszus, kösz, haver!
2012. aug. 3. 22:15
 12/17 Vicuska87 ***** válasza:

A lényeg!

Nekem van két egyforma fajtatiszta macskám, viszont mindkettő különbözik a szokásaiban. Teljesen! Az egyik dögönyözhető, a másik csak akkor igényli hogy simogassák, ha ő akarja!

Az egyik cica nem szereti az alutasakos kaját, és a halat is utálja! A másik imádja a Schesir tonhalat, és él-hal az alutasakos kajákért.

Én csak arra akartam rávilágítani, hogy fajtatiszta macskák közt is nagy a különbség. És ha esetleg megveszel egy ilyet, és mégsem úgy fog viselkedni, akkor az bizony nagy csalódás lehet.

2012. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nekem mondod? És szerinted, ha veszek egy macskát, és olyan, amilyet nem akarok, kivágom a francba? Ha te igen, vagy az ismerőseid közül igen, akkor ne nekem mond. Mellesleg, én általánosan kérdeztem, a tökömet sem érdekli, kinek milyen macskája van, mert tudom, milyen az olyan, amikor akkor sem hasonlítanak az igényeik, ha egy alomból valók. Csak szerettem volna választ kapni, hogy mi a legkedvezőbb, mi illik ideálisan az igényekhez. De ha már ez baj, akkor sajnálom.
2012. aug. 3. 22:46
 14/17 Vicuska87 ***** válasza:
British Shorthair, Exotic Shorthair, Perzsa, Skót lógófülű de neki a füle bajos, Selkirk rex (ritka), de a sima házicicc is lehet az alábbiaknak megfelelő!
2012. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mindjárt másabb, nem igaz? :) Köszi. Átadom.
2012. aug. 3. 22:52
 16/17 anonim válasza:
Én perzsa cicát nem ajánlanék. Az én perzsa cicám elképesztően aktív és rossz. Ha nem figyelünk rá akkor, amikor ő akarja akkor direkt bepisil.. Az összes függönyt fel kellett kötnöm, általában a kanapé mögött van azt két naponta elkell húznom, hogy leszedjem a kilós macskaszőrt. Pedig naponta fésülöm. Szóval elég macerás egy fajta. Két ismerősömnek van még perzsája, ugyan ilyen rosszak:D. Mondjuk az enyém egy kicsit bolond is, de azért szeretem.:D
2012. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Úú, hát ez egy kicsit vicces! :D Kisördög. Viszont biztos több szeretetet ad, mint elhullajtott szőrt. :)
2012. aug. 4. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!