Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik halálos macska betegség?

Jona13 kérdése:

Létezik halálos macska betegség?

Figyelt kérdés
Mik a jelei a macskaknal?

2012. aug. 6. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
leukémia, tüdőrák.
2012. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem, a macskák hallhatatlanok.
2012. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ezek a macska betegsegek ezek csak macskakra halalos vagy emberre is?
2012. aug. 6. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a leukémia (vérrák) és a tüdőrák gyakran halálos kimenetelűek az embereknél is.
2012. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van amit ember is elkaphat, van amit nem. Lehet ellenük (legtöbbször) oltással védekezni. Keress rá a googleban!
2012. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Macskanátha halálos, ha nem kezelik. Aztán van még nőstényeknél az emlődaganat, méhdaganat, kandúroknál hererák, és mindkét nemnél leukémia. Meg persze a veszettség. De biztos sok van még, amit nem írtam le.
2012. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
FIP,FeLV,FIV ezek minden esetben halálosak és fertőzőek,DE csak macskákra.Te ha rendesen gondozod a cicát és évente oltatod és tiszta környezetben él kizárt,hogy bármit elkapjon amit te is elkaphatsz.Ami macskáról emberre is terjed azok mind kezelhetőek és nem halsz bele :)(és nagyon ritkák)
2012. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előttem írók már leírták a naggyát. Én még egyet tennék hozzá a Macska éc-et. A mi cicánk is ebben pusztult el annó egy éve:( Nekűnk az egész azzal kezdődött, hogy kihullott a fulénél egy csomo szőr, erre a dokink adott kenőcsöt. De nem gyógyult a sebe, akkor mindelféle vizsgálatot csináltvele és kiderult hogy macska éc-e van és, hogy el kel alltatni. És pont az altatás napján voltaz osztály kirándulásunk.


Bocs hogy ennyire személyes lett, csak jó volt ezt mind leírni! És bocs a helyesírási hibákért , csak mert írás közben elbőgtem magam.

2012. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

SmileZita:


Őszintén nem akarlak elkeseríteni, nekem is halt meg cicám leukózisban. De a macska-AIDS esetében a cica még hosszú évekig is elél megfelelő kezelés esetén, és ha időben felismerik.


Nem ismerem a körülményeket, nem tudom megítélni a cicád akkori állapotát, de lehetséges, hogy az állatorvos nagyot hibázott.

2012. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!