Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáknak jó a normális...

A cicáknak jó a normális tehén tej vagy vegyünk nekik cicatejet? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Állítólag a cicák fele laktózérzékeny, számukra a tehéntej nem ajánlott. A laktózérzékeny cicáknál a tehéntej emésztési problémákat okozhat. Ti adtok tejet a cicátoknak? Ha adtok akkor rendes vagy cica tejet?
2012. aug. 25. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Soha nem adtam még a cicámnak tejet.

Azt pedig hogy a tiéd laktózérzékeny-e úgy tudod kideríteni, hogy adsz neki tejet és nem fosik akkor nem az, de ha fosik akkor ne adj neki

2012. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
62%
dobozosat szereti
2012. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg macskánk volt már, picik is, nagyok is. Mi sosem vettünk nekik cicatejet, mert itt nálunk (vidéken) csak pár éve lehet kapni, másrészről nem is volt rá szükség soha.

A kicsiknek is rendes, dobozos tejet öntök, semmi bajuk. 3 szomszédunk is rendes tejet ad a cicájának és a nagymamám és a legtöbb ismerősöm is. Azért érdekes, hogy pont a nem laktózérzékeny cicákat sikerült beszereznünk... na mindegy. (Ez így összesen a mi régi cicáinkat és az ismerősökét is beleértve, közel 40 macska!)


Én odafigyelek a cicáimra, sosincsenek felfújódva, nem hánynak, nem megy a hasuk és jól érzik magukat. Szerintem adhatsz neki rendes tejet (mi is tehéntejet veszünk, bolti zacskósat, dobozosat, a házit mi nem szeretjük), de ha úgy látod, hogy megviseli őket, akkor válts cicatejre. Persze ez mindenkinek a saját döntése és felelőssége, van aki nem meri megkockáztatni és elméletileg az is lehetséges, hogy egy cica annyira laktózérzékeny, hogy rögtön az első alkalom után elpusztul... De ez meglehetősen ritka. Általában csak felfújódnak, sokat szellentenek, esetleg hasmenésük van vagy kedvetlenek, mert fáj a hasuk.

De nálunk még sosem volt ilyen probléma, sőt régen előfordult, hogy az anyacica pár napra elkóborolt és én etettem a pici cicákat, még a szemük sem volt nyitva, szemcseppes tubusból adtam nekik langyos dobozos tejet napokig. Semmi probléma nem volt.

2012. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és laktóz nem csak a tejben van ám...
2012. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

A macska, bár szereti a tejet, nincs rá szüksége, és bizony f0sik is tőle. Mivel a macska ragadozó állat, a szervezete elsősorban a fehérjét (hús, tej, tojás, hal, sajt) tudja hasznosítani. Ezért eszi szívesen a tejtermékeket is, viszont teljes húseledellel az egész fehérjeszükséglete kielégíthető, e mellett nem szükséges neki egyebet adni.


A tej az nagy táperejű koncentrátum a csecsemők számára, amíg a fogazatuk ki nem nő, és képessé nem válik teljes értékű táplálkozásra. A tehén egy kérődző állat, a teje a borja számára értékes elsősorban. Egy kérődző és egy ragadozó emésztése meg merőben eltérő. Az emberek nagy része is érzékeny a tehéntejre, nem tudja úgy hasznosítani, mint "akinek készült", a borjú.

2012. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg nem jó nekik a tehéntej.

Gyakorlatilag elég ritka hogy bajuk legyen tőle.

Ez olyan, amint amikor te gyorséttermi kaját eszel. Tudod hogy nem egészséges, de jó esetben semmi bajod nem lesz tőle (hacsak nem állandóan azt eszel).

2012. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Minek a macskának tej?? Az nem étel neki, kicsit jóllakik, aztán 10 perc múlva pisil egyet és máris éhes. Ha nincs otthon macskatáp és nagyon éhesek mi is adunk nekik tejföllel, mert jobb, mint a semmi, de ha ezen élnének lesoványodnának.
2012. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én laktózmentes tejet szoktam adni nekik. Nagyon szeretik. Az 1l-es doboz annyiba kerül, mint a kis 2dl-es whiskas cicatej.

Plusz a laktózmentesből te is ihatsz. :)

2012. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem adok se kutyának, se macskának. Minek? Kapnak rendes, nekik való kaját, felesleges olyat adni mellette nekik, amitől akár bajuk is lehet. Tápot esznek, ha meg kedvezni akarok nekik, akkor veszek jó kis zaftos konzervet. Egyszer valaki adott nekik tejet, megszagolták, és otthagyták. Kiöntöttem, kiöblítettem, de a szélén maradt benne egy kis odaszáradt tej, úgy öntöttem nekik bele vizet. Addig nyávogtak, még ki nem mostam nekik rendesen, mert érezték benne a tejet.
2012. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat,tanácsokat :)
2012. aug. 26. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!