Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának mindig hagytok...

A macskának mindig hagytok elöl kaját? Vagy van külön etetési idő mint a kutyáknál?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk etetési idő van (benti cicák), kevesebbet tudnak mozogni. Az ő hasuk olyan pontosan jár, mint az óra, ha csak pár percet is késik az étkezés, rögtön jelzik. Friss vizük van folyamatosan.
2012. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

és egy nap hányszor adsz nekik enni?

Azt kihagytam a kérdésből, hogy elsősorban benti cicáknál hogy megy ez, az érdekelne.

2012. aug. 26. 11:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a kutyák miatt nem tudom előttük hagyni a kaját. Kétszer esznek, reggel, és délután.
2012. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hagyunk elöl kaját.

Ilyenkor kétszer kapnak enni, reggel 10 kor és este 9 kor :D, de ha délután nagyon éhesek még akkor szoktak kapni egy kis szárazat :)

2012. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kutyának azért kell külön enni adni, hogy megtanulja, te vagy a falkavezér, és te döntöd el, hogy mikor, mennyit, és milyen kaját adsz neki. Ő kapja tőled.


Egy macskánál ez teljesen felesleges, mert ha kardot nyelsz, ő akkor is főnöknek hiszi magát. Friss víz mindig van, 3 tálka, mert ha elmegy mellette eszébe jut, hogy innia kell. Egyébként nem iszik sokat. Alutasakos reggel-este, egyébként a száraz egész nap előtte van. Én ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy napközben a száraztáp olyan mint nekünk a szendvics, de ami nekünk a reggeli, ebéd, vacsora, az neki az alutasakos, csak ebéd nélkül.

2012. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyfolytában előtte van. Ha éhes eszeget egy kicsit. Nekünk elég magason van a tálja, a kutya nem éri el. Benti cica.
2012. aug. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Azért kérdeztem amúgy,mert kutyám van, anyukám szeretne egy macskát ami nem lenne gond,mert a kutyám szereti őket és nem bántaná.

Az etetéssel lenne bajom,ha mindig kint lenne a cicának étel, igaz,hogy a kutyám csak azután kezd el enni,hogy mondom neki tied, na de ha egész nap lenne kint étel az elég nagy csábítás lenne neki és haza érek, nem tudnám eldönteni,hogy ki ette meg :D

Ezek szerint akkor megoldható úgy hogy a macska is külön kap enni bizonyos időben, illetve amit írt valaki,hogy náluk magasabban a kaja és a kutya nem éri el az is jó megoldás.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 26. 13:35
 8/12 A kérdező kommentje:
*magasabban van
2012. aug. 26. 13:37
 9/12 Vicuska87 ***** válasza:
Benti cicák, és egésznap előttük van a száraztáp, akkor esznek amikor épp éhesek! Mindig keveset esznek, 5-5 tápszemet egyszerre. Reggle kapnak nálunk alutasakost, vagy konzervet!
2012. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én reggel teszek 7 körül ki nekik szárazat, azt olyan délután 5-ig elrágcsálják. Jó minőségű tápot kapnak, úgyhogy nagyon keveset esznek egyszerre, tényleg csak néhány szemet. Este 8 körül pedig kapnak egy kis alutasakosat, meg még egy pici szárazat, hogy éjszaka is legyen mit rágcsálni.

Nekem a doki javasolta így, mert hogy a cicák a természetben is úgy táplálkoznának, hogy sokszor esznek keveset, mert ugye apró rágcsálókat és madarakat fognak. Nekem elég logikusnak tűnik, úgyhogy meggyőzött. :)

2012. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!