Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért bántják a környékbeli...

Miért bántják a környékbeli macskák az én 3-4 hónapis nőstény cicámat?

Figyelt kérdés

Durván 1-2 hete van kint este meg a házban alszik de napközben odakint van.


Már 2 cicát is láttam akik az én cicámmal verekedtek össze. Nem ivaros mert kicsi még, nőstény mert állatorvos is megmondta.


Akkor miért bántják más cicák? Eddig egy vörös hím cicám volt, őt egyszer bántotta talán ugyanaz a cica aki most a jelenlegi cicámat is, de mivel a vörös cicám kandúr volt megvédte magát és már nagyobb volt.


Tudok ez ellen tenni valamit? Ma szerencse hogy kimentem "megmenteni" szegénykét mert a szemétől csak pár miliméterre belekapott a karmaival és vérzett.



2012. aug. 29. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
a másik jó dolog, hogy lesz egy másik cicám is, szintén nőstény és félek, hogy őt is kóstolgatni fogják.
2012. aug. 29. 22:50
 2/6 anonim ***** válasza:

a területüket védik


6 hónaposan mind a kettőt vigyétek el ivartalanítani, sokat játszatok vele , hogy jó izmos legyen aztán majd elveri :)


nekem a nőstényem 6 éves tiszta izom és a szomszéd kandúrt simán elveri, nem is nagyon szoktak már verekedni mert tudja, hogy nem az ő területe :D

2012. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De az az érdekes, hogy voltak előtte is cicáim, és össze is jött "pár" kiscica az akkori nősténytől, vagyis hímek lehetnek a környéken de ha ez igaz miért bántják a kicsiket? hiszen ha nőstény az az ő területén csak jó dolog, vagy nem?


Egyébként beszéltem már állatorvossal de nekem "kijelentette" hogy 9 hónapos koráig nem ivartalanítja csak utána. Persze rögtön neki szegeztem a kérdést, hogy a menhelyi cicáknál már durván 2-3 hónapos korban ivartalanítva vannak akkor miért ne lehetne előbb, de ő nem vállalja.

2012. aug. 29. 23:29
 4/6 anonim ***** válasza:
De még nem ivarérett, ezért most nagyon nem érdekli hogy kan vagy nőstény a lényeg, hogy az ő területén van :D
2012. aug. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kinti lét ezzel jár. A macskák már felosztották a területeket, azért elzavarják onnan a többit.
2012. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, szerencsére azóta nem igen jöttek át, mert a múltkor mikor összeakartak volna már ugrani épp kint locsoltam a virágokat, és az idegen betolakodó cicát elkaptam a vízsugárral.


Olyan szép látvány volt ahogy elszaladt, azóta nem láttam újra átjönni. :))

2012. szept. 2. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!