Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új, befogadott, kinti házi...

Új, befogadott, kinti házi cicának hol és hogyan készítsek kuckót télre a hidegek ellen?

Figyelt kérdés
Garázs, faház nem fűtött, pince nincs.

2012. szept. 14. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fáskamra vagy ilyesmi hely megfelelő, vagy valami védett, ahová nem esik be az eső/hó. Oda betehetsz egy kosarat (papírdobozt nem ajánlom, mert hamar elhasználódik) rongyokkal kitömve, de az enyémek szeretik a szárított füvet is (nézd át, nincs-e benne tüske, piszok, bogár stb.)így a kosarukat is azzal tömtem ki.

De igazából mindegy, mert a macska talál magának helyet, az én cicáim is kintiek és mindig behúzódnak valahová, szóval nem fog megfagyni a macska. :)


De ha most fogadtátok be akkor érdemes legalább 2 hétig bezárva tartani (akár garázsba, vagy valahová, ahonnan nem tud kijönni), oda gyakran bejárni megsimogatni, ott etetni stb. Azért, hogy megszokja, hogy ott él, ne szökjön el.

2012. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van garázs, az megfelelő hely számára. Vegyél 2 egyforma nagy kartondobozt,vagy 2 egyformát és két kisebbet. Ha 4 van, akkor tedd egymásba a két kicsit. Aztán tedd egymásba a két nagyot. A kettő közti rést tömd ki hungarocellel, mert az nagyon jó hőszigetelő. Ebbe a kis házba tegyél vagy 3 pokrócot, de lehet valami használatlan rongy is, csak az a lényeg hogy vastagon legyen az alján, hogy a cica ne fázzon fel. Úgy tedd bele, hogy kicsit az oldalát is fedje. Ha a kartonoknak nincs teteje, akkor arra tegyél egy falemezt, vagy valamit, ami jól befedi, és biztosan áll rajta. Ha a kartonok szája nagy, akkor a pokrócot úgy tedd bele, hogy félig eltakarja a bejáratát a kis háznak. Szerintem így tökéletes lesz, és elég olcsón megoldható.
2012. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

Szerintem felesleges fekhelyet készíteni, enyém 100%, hogy nem oda feküdt bele,hanem ahová ő akart...

2012. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell neki fekhely. Évek óta kinti macskám van, soha még épületbe sem ment be éjjelre. Fal tövén el vackolta magát, élt virult téli mínuszokba. Tettem én neki dobozt, de soha nem használta. Istálló falánál van egy asztalom, az alá feküdt be mindig. Vastag bundát növesztett, és semmi gond nem volt vele. Szerintem meglátod, mit akar, ha bekéredzik akkor beengedheted, bár én annak is ellene vagyok személy szerint. Bepiszkolnak, beszoktnak stb. De ez egyéni vélemény. Érdemes az új cicát hetekig bezárni, hadd szokja a hangodat, a helyet, hogy hol kap enni stb. Utána egy nap majd kinyitod neki az ajtót, és mehet amerre akar. Addigra remélhetőleg megszokta a helyet, és hazamegy
2012. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sose volt probléma a kinti cicával mindig talált magának megfelelő helyet.Annyit kifigyeltünk hogy a pincelejáró tetőrészén van szélvédett hely ahova feljárt rendszeresen télen aludni.Gondolom a házban fűtöttünk a meleg meg felszállt.Odatettünk neki egy régi fotel betétet és néha mégy nyáron is azon aludt mert akkor meg hűvös volt ott.Figyeljétek meg hova szeret elbújni és tegyétek neki picit kényelmesebbé.
2012. szept. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat.

Közben odáig eljutottam, hogy egy jó vastag falú kartondobozt kibéleltem,aljára hungarocell, bele sok pokróc. A faházat választottam, ott bújósabb, védettebb. Azóta ott etetem, hagy szokjon oda...bár a dobozkától idegenkedik még, de néha dobok bele kis finomságokat, azért bemegy, kieszi...szóval télig még barátkozunk vele....de hallottam én is, hogy a macsekok öntörvényűek, nem mindig fekszenek oda, ahová mi gondolnánk, hogy jó lenne...:)

Egyébként nem kiscicáról van szó, hanem a szegény elhalálozott idős szomszéd nénike ittragadt cicájáról,őt fogadtuk be, ragaszkodik a környékhez, nyugodt, dorombolós, ismeri a terepet, enni is mindig jön, ha hívom akkor is...egyébként a konyhai teraszajtó elé vert tanyát, pedig az elég huzatos is, de annyira ragaszkodós, hogy megszerettük.

2012. szept. 15. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!