Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónaposan kezdik el...

Hány hónaposan kezdik el megjelölni a fiú cicák a területüket?

Figyelt kérdés

szeretnénk ivartalaníttatni mindenképp majd, most kb. 3 hónapos, de sajnos nincs még idő arra, hogy utána valaki itt legyen vele folyaatosan, így tolódik a dolog. Legutóbb, mikor hazajöttünk, furcsa szagot éreztünk a lakásban, de nem macskakaki, de mégis valami macskaszagot... lehet, hogy már ilyen fiatalon jelöli a területét?

És ha ivartalanítják, ez abbamarad?


2012. okt. 8. 11:08
 1/5 anonim válasza:
Szia! Még kicsi a cica, biztos nem jelölget. Lehet valahova pisilt, mert még nem teljesen szobatiszta. Fél éves kortól lehet ivartalanítani. Ettől a kortól kezdenek érni és jelölgetni, de ha időben kiivartalanítod megelőzhető a jelölgetés. Ha viszont későbbre halogatod, mint Én tettem 1éves kora után,akkor ugyanugy jelölgetni fog. Nekem is mai napig nem sikerült leszoktatnom róla, hiába nevelem ez már berögzült neki a jelölgetés. Jah és ugyanúgy eljár bandázni a cicám.
2012. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
Ha a cica eléri az egy kilogrammot, akkor már lehet ivartalanítattni. Mindenképp még az előtt kellene, hogy ivarérett lenne, mert ha elkezd jelölni, akkor nem biztos hogy az ivartlanítással lefog szokni róla!
2012. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az állatorvos mondta, h már lehet ivartalanítani, csak még sajnos nem jutottunk el vele odáig.


Eddig soha nem pisilt/kakilt máshova, csak az alomba, még első nap volt egy próbálkozása egy virággal (illetve a földjével), de észrevettük, betettük az alomtálcába, és azóta oda jár, nagyon hamar megtanulta. Kb. egy hónapja van itt, bár most volt a legtovább egyedül, lehet azért történt. De sajnos még mindig nem találtam meg a szag forrását...

2012. okt. 8. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:
A miénk kb félévesen kezdte. Úgy volt, hogy egyik nap este 8 körül észrevettem, hogy "furán pisil", másnap reggel meg vittem is ivartalanítani. Sajnos arra az egy helyre, amit akkor megjelölt, most is visszajár, de csak akkor, ha számára idegen ember jön a lakásba. Ilyenkor napokig (2-3) odapisil, aztán ismét az alomba, amíg meg nem zavarja valaki a nyugalmát:)
2012. okt. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a tapasztalatot, akkor igyekszünk mihamarabb megoldani a "problémát"


a szag eltűnt, máig nem tudjuk, mi volt...

2012. okt. 9. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!