Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak feszes a hasa mi...

A macskámnak feszes a hasa mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Ha felveszem nyávog, mintha fájna neki a hasa.

A másik cicám még kölyök, és játszani szeretne vele, amit eddig engedett neki, sőt nagyon jól kijöttek eddig. De ha most a közelébe megy, rálép a farkára, a másik oda kap felé, és fúj rá.


Mikor én is felemeltem, furcsán tapasztaltam, hogy a hasa olyan mintha... hogy is fogalmazzak... mint egy vemhes macskáé. Kicsit kerekebb, és érezhető benne valami.

Nem igazán akar felkelni, vagy ha igen akkor másik pózba fekszik.


Nem tudtam megmérni a lázát hőmérővel, mert mikor betenném neki odakap és morog. Nem akarom, hogy fájdalmai legyenek.


Kinti és benti cica, ma már volt vizelete, és széklete is.

Mi lehet a gond?


Talán vemhesség? még sosem volt vemhes cicám, és őszintén szólva a cica nem több mint 8 hónapos. De a hasa kifejezetten ""tele"" van valamivel.


Állatorvoshoz holnap viszem mert csak akkor a rendel, addig is várok tippeket, ötleteket mi lehet a baja.



#macska #feszes hasfal
2012. okt. 31. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Lehet sok felülést csinált :D
2012. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A macska vemhesség első felében a vemhes macska nem igazán mutat semmilyen árulkodó jelet.

A progeszteron (vemhességi hormon) hatására a macska-anyuka viselkedése hamar megváltozik.

A vemhes macska aktivitása folyamatosan csökken és egyre többet pihen.

2012. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pár napja... valóban nem olyan aktív, mint szokott. Eddig mindig játszott a másik cicával, de napok óta leteremti és megnyugodott. Mai napon is csak eszik, iszik, és alszik az ágyon.
2012. okt. 31. 12:08
 4/10 A kérdező kommentje:

kifejezetten nyugodt, és a viselkedése is más... néha kierőszakolja, hogy simogassam... o.o


most ahogyan fekszik, érezhető jobban, hogy nagyobb pocakja van mint egy jól lakot macskának

2012. okt. 31. 12:09
 5/10 anonim ***** válasza:
akkor azt hiszem hamarosan kiscicáig lesznek...
2012. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Már lehet, hogy vemhes, van annyi idős. És az első válaszoló kommentjében van valami. xD
2012. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát majd kiderül, estére. Akkor már nem leszek egyedül a cicákkal, és majd megvárom a párom véleményét.

:))

2012. okt. 31. 13:13
 8/10 Vicuska87 ***** válasza:

Az ivartalanításon, nem gondolkoztál még?


Egyébként, számos, más, akár halálos betegség is lehet, a haspuffadás!

2012. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A másik kérdésednél megnéztem a képet és a videót.

Ő az a cica, aki eltűnt pár napra!!!

Szerintem akkor szerzett sérülést és azért dagadt be a hasa!!

Orvoshoz kéne vinni!

2012. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem írtam kommentet de kíváncsi vagyok mit mondott az állatorvos. De egyébként szerintem is kiscicák lesznek, bár én azt javaslom ha kinti-benti cica, akkor az ivartalanítás jó lenne..persze ha nem akarsz kiscicákat.
2012. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!